سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۱۹:۲۴:۱۹

برف روبی بیش از ۱۳ هزار کیلومتر از راه های استان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۱۳ هزار و ۶۶۵ کیلومتر- باند از جاده‌های این استان در ۲۴ ساعت گذشته برفروبی و پاکسازی شد.

مدیرکل راهداری استان :

برف روبی بیش از ۱۳ هزار کیلومتر از راه های استان

راه داری

به گزارش پیک راستان «علی زندی‌فر» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: سه هزار و ۹۱۰ تن مخلوط ماسه و نمک نیز در این مدت برای جلوگیری از لغزندگی و بروز حوادث رانندگی در جاده‌های استان مرکزی پخش شد.

وی ادامه داد: جاده‌های استان مرکزی در این مدت  از سوی ۶۵ گروه ثابت و سیار متشکل از ۲۱۱ نفر از راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و با استفاده از ۱۲۲ دستگاه ماشین آلات راهداری، پاکسازی و نمک پاشی شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: جاده‌های استان اکنون باز و تردد در آنها به صورت روان در جریان است.

زندی‌فر از مردم خواست هنگام مسافرت در فصل زمستان وسایل نقلیه خود را به وسایل گرمایشی تجهیز کرده و از زنجیر چرخ و یا لاستیک‌های یخ شکن استفاده کنند.

وی ادامه داد: رانندگان هنگام رانندگی در هوای مه آلود، از چراغ مه شکن استفاده کرده و در صورت نداشتن این چراغ با روشن کردن نور پائین با احتیاط کامل به مسیر خود ادامه دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی افزود: میزان باد لاستیک‌های خودرو اهمیت بسیاری دارد و چرخی که تنظیم باد داشته باشد بهترین و مناسب‌ترین چسبندگی را با سطح جاده خواهد داشت و دوام آن نیز بیشتر است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده و روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های این استان تردد می‌کنند.

 

انتهای پیام/rasouli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
چند رسانه ای

سیستان و بلوچستان مشکل آب دارد…

قصه آب …

چرا کارگران هپکو از رئیسی تشکر کردند؟

پدری از جنس صبر و مقاومت