سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۱۹:۰۴:۵۹

چرا ثبت‌نام در “سماح” برای زائران اربعین ضروری است؟

زائران با ثبت نام در سامانه سماح از پوشش بیمه‌ای برخوردار می‌شوند ضمن اینکه برخی خدمات مانند فروش بلیت و صدور گذر زیارتی به زائرانی تعلق خواهد گرفت که در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند. 

پیاده روی اربعین

چرا ثبت‌نام در “سماح” برای زائران اربعین ضروری است؟

سامانه سماح

به گزارش پیک راستان حمیدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره ضرورت ثبت‌نام در سامانه سماح برای زیارت اربعین حسینی اظهار کرد: دستگاه‌ها و بخش‌های مختلفی در کشور در حال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به زائران اربعین هستند و ثبت‌نام زائران در ارائه آمار و اطلاعات دقیق زائران به مسئولان مربوطه تأثیرگذار است چراکه در این صورت می‌دانند حجم تردد زائران در روزهای مختلف چگونه است و برای حمل و نقل نیز برآورد بهتری خواهند داشت.

وی ادامه داد: این در حالی است که زائران با ثبت نام در سامانه سماح از پوشش بیمه‌ای برخوردار می‌شوند ضمن اینکه برخی خدمات مانند فروش بلیت و صدور گذر زیارتی به زائرانی تعلق خواهد گرفت که در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: متقاضیان در این سامانه مرز مورد نظر خود برای خروج از کشور را هم می‌توانند انتخاب کنند که این امر می‌تواند در ارائه اطلاعات و جلوگیری از ازدحام جمعیت در مرزها مؤثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه متقاضیان هنگام ثبت‌نام متوجه شوند در چه روزهایی ازدحام جمعیت زیاد است، نموداری از سال گذشته برایشان نمایش داده می‌شود تا تصمیم بهتری برای انتخاب روز و مرز مورد نظر جهت خروج از کشور داشته باشند و با آگاهی این امر را انجام دهند.

محمدی با بیان اینکه توصیه ما به متقاضیان این است که به‌صورت گروهی ثبت‌نام کنند چراکه این امر در اطلاع‌رسانی‌ها، امداد، ستاد گمشد‌ه‌ها مؤثر است، گفت: زائران در روند ثبت نام، تاریخ اعزام و مرز بازگشت و تاریخ بازگشت را انتخاب می‌کنند که با توجه به شمار زیاد علاقمندان به این سفر و همچنین گرمای هوا، از زائران خواهشمندیم مدت سفر خود را بین ۵ تا ۷ روز تنظیم کنند.

به گزارش تسنیم، سامانه سماح یا همان سامانه مشتاقان ایام حضور در اعتاب مقدسه، سامانه‌ای است که به منظور ساماندهی زائران مراسم اربعین حسینی راه‌اندازی شده‌ است و افراد می‌توانند از طریق این سامانه به آدرس اینترنتی samah.haj.ir  مراحل ثبت‌نام خود را برای ورود به کشور عراق انجام دهند.

انتهای پیام/rasouli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
چند رسانه ای

سیستان و بلوچستان مشکل آب دارد…

قصه آب …

چرا کارگران هپکو از رئیسی تشکر کردند؟

پدری از جنس صبر و مقاومت