سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۱۹:۲۱:۲۶

دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی در دست اجرا

تهیه دانشنامه جامع دفاع مقدس به برکت کنگره شهدای استان یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس است که در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه بیش از ۶۰ درصد این کار در اختیار ماست.

سردار کریمی:

دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی در دست اجرا

دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی

به‌گزارش پیک راستان به نقل از تسنیم ، سردار محسن کریمی عصر امروز در نشست تخصصی ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با موضوع تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به روحیه مجاهدت در نیروهای مسلح اظهار داشت: خوشبختانه به برکت تفکر انقلاب اسلامی امروز شاهد روحیه جهاد و مجاهدت در راه خدا در نیروهای مسلح هستیم و این مهم را در رویا رویی با مسائل مختلف به وضوح مشاهده می کنیم که همین روحیه جهادی و رشادت‌ها ایران اسلامی را در اوج اقتدار، عزت و سربلندی قرار داده است.

وی افزود: در مدت ۴۰ سال اخیر کشور با بحران‌های مختلفی رو به رو بوده که خوشبختانه به برکت رشادت‌ها و مجاهدت‌های مردم و نیروهای مسلح از تمامی این مقاطع پیروز و سربلند بیرون آمده است و این مهم را مرهون رهنمودهای مقام معظم رهبری و مجاهدت‌های و تلاش بی‌بدیل شهدا در عرصه‌های مختلف نظیر دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، دفاع از حرم، دفاع از حریم امنیت و دفاع از سلامت هستیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در کنار نقش‌آفرینی و مجاهدت کادر درمان در شرایط کنونی جامعه برای مقابله با کرونا شاهد تلاش چشمگیر برای ایجاد امنیت هم هستیم که نمونه آن شهادت شهید مرتضی براتی در روزهای گذشته است.

کریمی بیان کرد: استان مرکزی در سال‌های اخیر در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات گسترده‌ای داشته که مصداق آن بارز آن کنگره شهدای استان است که امروز به الگو و نقشه راهی برای برگزاری سایر برنامه‌های فرهنگی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: مردمی بودن رمز برتری و ماندگاری کنگره شهدای استان است چراکه در راستای برگزاری آن بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اجلاسیه‌های مختلف نقش داشتند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عنوان کرد: تهیه دانشنامه جامع دفاع مقدس به برکت کنگره شهدای استان یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس است که در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه بیش از ۶۰ درصد این کار در اختیار ماست.

کریمی افزود: خوشبختانه امروز به برکت اقدامات انجام‌شده در کنگره شهدای استان زیرساخت‌های خوبی برای هرگونه اقدام پژوهشی در حوزه دفاع مقدس وجود دارد که یک سرمایه ارزشمند محسوب می‌شود و باید به شکل صحیح مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دانشنامه دفاع مقدس نمونه جامع و برجسته‌ای از شناسایی مسئله‌ها و عناصر مرتبط با دفاع مقدس در استان است و در واقع که هدیه بزرگ کنگره شهدای استان به مردم و علاقمندان به حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: اگر دفاع مقدس را یک گنج بزرگ در نظر بگیریم، تهیه دانشنامه دفاع مقدس هم کاری عظیم و تاثیرگذار در بهره‌برداری از این گنج است.

کریمی ادامه داد: سطح بالا در مقالات مورد استفاده آن چیزی  است که باید برای تکمیل دانشنامه دفاع مقدس استان درمورد توجه باشد زیرا دفاع مقدس در همه ابعاد کارآمد و راهگشا است و هر گونه اقدام در راستای آن هم باید از جامعیت و کارآمدی لازم برخوردار باشد.

وی عنوان کرد: از آنجا که دفاع مقدس متعلق به تمام اقشار جامعه است و با توجه به رویکرد علمی و پژوهشی که این دانشنامه دارد، هیچ گونه محدودیتی برای ایفای نقش اساتید و نخبگان دانشگاهی وجود ندارد و همه می‌توانند مشارکت کنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به پیش رو بودن سالگرد شهادت شهید سلیمانی بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری گفت: در رابطه با بزرگداشت شهید سلیمانی باید برنامه‌ریزی‌های جامعی انجام شود و محور کار باید استفاده از خلاقیت‌ها و ابتکارات باشد.

کریمی افزود: نقشه راه ملت ایران و دیگر ملت‌های مسلمان برای ادامه راه شهید سلیمانی، بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهید سلیمانی است و نکاتی که ایشان به آنها تاکید داشتند مانند استفاده از ظرفیت‌های داخل برای خنثی کردن تحریم‌ها و تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها، اتحاد، وحدت همه‌جانبه، پرهیز از اعتماد به دشمنان و قوی شدن در همه ابعاد باید سرلوحه کار مسئولان و مردم باشد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این بیانات مقام معظم رهبری در دیار با خانواده شهید سلیمانی، نقشه راه بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی را هم برای ما روشن کرد چراکه اگر نکاتی که ایشان در رابطه با شخصیت و سیره شهید سلیمانی به کار بردند، عملیاتی شود به طور قطع برکات و خیرات بسیاری را به همراه دارد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: از جمله راهبردهای مهم در بزرگداشت شهید سلیمانی می‌توان به آشنایی مردم با سیره ومکتب شهید سلیمانی و ترویج و تقویت مکتب این شهید در جامعه اشاره کرد که باید در تمام ابعاد مورد توجه باشد.

کریمی ادامه داد: از دیگر محورهای مهم فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهید، مردمی بودن شهید سلیمانی  و مردمی برگزار کردن بزرگداشت این شهید است که باید مورد توجه باشد.

وی عنوان کرد: اگر قرار است اقدام موثری را در سالگرد شهادت شهید سلیمانی انجام دهیم باید ظرفیت بسیج مردمی را پای کار بیاوریم و به همانگونه که مردم برای تشییع این شهید پای کار آمدند اقدام کنیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی افزود: البته با توجه به شرایط موجود و خطر گسترش شیوع کرونا و محدودیت‌ها استفاده از ابتکارات و خلاقیت‌ها و توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی از ضروریات است

انتهای پیام/rasouli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
چند رسانه ای

سیستان و بلوچستان مشکل آب دارد…

قصه آب …

چرا کارگران هپکو از رئیسی تشکر کردند؟

پدری از جنس صبر و مقاومت