شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۰۳:۱۳

شهرداری اراک یک میلیارد ریال به هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان کمک کرد

کمک یک میلیارد ریالی شهرداری اراک به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان در صحن شورای اسلامی شهر اراک تصویب شد.

اجتماعی؛

شهرداری اراک یک میلیارد ریال به هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان کمک کرد

کمک یک میلیارد ریالی شهرداری اراک به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان شامگاه دوشنبه در صحن شورای اسلامی شهر اراک تصویب شد.

بر اساس این مصوبه شورای اسلامی شهر اراک بمنظور کمک به هموطنان سیل زده استان سیستان و بلوچستان، به شهرداری اجازه داد از محل اعتبارات مواد ۱۶ و ۱۷  مبلغ یک میلیارد ریال به این امر خداپسندانه اختصاص دهد و با هماهنگی شورا و شهرداری شهر زاهدان به خسارت دیدگان کمک کند.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده، استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است. بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به ۲۰۰ میلی‌متر می‌رسد.

شرایط در استان سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

اکنون در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر است. به عنوان مثال به گفته ضیاء الحق هاشمزهی فرماندار نیکشهر امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل به دلیل تخریب شدن راه‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی به سختی انجام می‌شود و به همین علت اعزام بالگرد برای رسیدگی به روستاهای فاقد راه در حوزه بنت و مرکزی نیکشهر ضروری است.

انتهای پیام/mh

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

مانع ورود علاقه‌مندان به آمریکا به مجلس شویم+فیلم

نماهنگ | روز وصل

آیا من در ذهن شما آدم خوبی هستم؟

کلیپ دیدنی از آخرین زیارت حاج‌قاسم در حرم امام رضا (ع)