چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۲۱:۲۱:۰۱

۱۵گروه شغلی موظف به ثبت صندوق ها در سامانه سازمان مالیاتی شدند

مدیر کل امور مالیاتی استان مرکزی گفت: سازمان امور مالیاتی در شهریور ماه امسال، ۱۵ گروه شغلی را موظف کرد که تا پایان دی ماه نسبت به ثبت مشخصات صندوق ها در سامانه سازمان مالیاتی به نشانی tax.gov.ir اقدام کنند.

مدیر کل امور مالیاتی استان مرکزی خبر داد؛

۱۵گروه شغلی موظف به ثبت صندوق ها در سامانه سازمان مالیاتی شدند

عباس مزیکی مدیر کل امور مالیاتی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛، در خصوص شفافیت فعالیت های اقتصادی و مالیاتی گفت: بعد از قانون اصلاحی سال ۱۳۹۴ و اعتراض اکثر فعالان اقتصادی، هدف قانون گذار شفافیت فعالیت های اقتصادی و تشخیص های تخمینی بود.

وی افزود: به همین دلیل در ماده ۱۶۹، قانون گذار سازمان مالیاتی را موظف کرد تا به تدریج گروه های شغلی را موظف به نگهداری از صندوق های فروشگاهی کند. طبیعتا با اجرای این مهم درآمد مشروع قانون اقتصادی بر مبنای همین اطلاعات مورد نظر صندوق ها خواهد بود و تجویزهای تخمینی که مورد اعتراض اکثر فعالان اقتصادی هم هست قاعدتا حذف خواهد شد.

مزیکی ادامه داد: در برنامه پنجم هم گروه هایی مشمول شدند ولی ساماندهی آن ها نهایتا در اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم بود که در سال ۱۳۹۴ اتفاق افتاد. پس از پزشکانی که در قانون بودجه سال ۹۸ موظف به نگهداری شدند، سازمان امور مالیاتی در شهریور ماه سال ۱۳۹۸، ۱۵ گروه شغلی را موظف کرد که تا پایان دی ماه نسبت به ثبت مشخصات صندوق ها در سامانه سازمان مالیاتی به نشانی tax.gov.ir اقدام کنند.

مدیر کل امور مالیاتی استان مرکزی با بیان اینکه این سازمان تا پایان سال شناسه ای به این افراد اختصاص خواهد داد، تصریح کرد: این گروه های شغلی می توانند از ابتدای سال ۱۳۹۹ کلیه فعالیت ها و فاکتورهای فروش خود را از طریق این سامانه صادر کرده و اگر مشمول ارزش افزوده هم باشند بر همین مبنا محاسبه خواهد شد. همچنین درآمد های سالانه بر اساس همین خرید و فروش درج شده در سامانه مطالبه خواهد شد.

وی اضافه کرد: گروه های شغلی مذکور به موجب قانون می توانند هزینه های سخت افزاری و نرم افزاری را که برای صندوق های فروشگاهی لازم است، در اولین سال یا سال های بعد، از مالیاتی که باید به این سازمان بپردازند، کسر کنند. به معنای دیگر دولت هزینه این کار را تقبل کرده تا این مبلغ از سهم مالیات پرداخت شود.

مزیکی خاطرنشان کرد: امیدواریم تا فعالان اقتصادی در فرصت باقی مانده با مراجعه به سایت گفته شده اطلاعات مربوط به صندوق هایشان را در آن بارگزاری کنند تا کار بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پیش برود.

انتهای پیام/mh

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

مانع ورود علاقه‌مندان به آمریکا به مجلس شویم+فیلم

نماهنگ | روز وصل

آیا من در ذهن شما آدم خوبی هستم؟

کلیپ دیدنی از آخرین زیارت حاج‌قاسم در حرم امام رضا (ع)