چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱۹:۵۸:۵۰

فرزندان تربیت شده قاسم سلیمانی گلوی آمریکا را خواهند گرفت

مدیر مرکز مطالعات بین‌المللی التمدن بیروت گفت: فرزندانی که انقلاب اسلامی به دست قاسم سلیمانی تربیت کرد گلوی آمریکا را خواهند گرفت و مطمئنا خون قاسم سلیمانی آمریکا را از منطقه خاورمیانه بیرون خواهد کرد.

مدیر مرکز مطالعات بین‌المللی التمدن بیروت:

فرزندان تربیت شده قاسم سلیمانی گلوی آمریکا را خواهند گرفت

حجت الاسلام والمسلمین محرابی مدیر مرکز مطالعات بین المللی التمدن بیروت و معاون فرهنگی اجتماعی سابق بسیج مستضعفین شامگاه سه شنبه در مراسم شام غریبان شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی این شهید را نمادی برای اثبات زنده بودن شهدا دانست و گفت: می بینیم که همان سردار قاسم سلیمانی، که از یمن تا عراق، سوریه، لبنان و … نهضت های بسیاری را به خط انقلاب اسلامی آورد و جنبش های بزرگ را شکل داد، امروز با شهادتش نیز دنیا را به هم ریخته است که این خود نشان از زنده بودن شهدا دارد.

محرابی افزود: شهادت سردار سلیمانی علی رغم همه مشکلات موجود، کشور را منسجم کرد و حتی مشکلاتی که در چند ماهه اخیر در عراق و لبنان اتفاق افتاده بود نیز با شهادت سردار به اتحاد تبدیل شد. این در حالی است که نه تنها در ایام شهادت بلکه در زمان فعالیت هایش در عراق نیز علی رغم تلاش دشمنان و حتی برخی از گروه های داخلی در جهت به هم ریختن فضا، این شهید والا مقام سه بار اوضاع به هم ریخته عراق را سامان دادند.

وی با اشاره به رای پارلمان عراق به خروج نظامیان آمریکایی از این کشور، اتحاد برقرار شده بین نیروهای عراقی را برآمده از برکت خون شهید سلیمانی دانست و عنوان کرد: یک سوم بدهی آمریکایی ها مرتبط با هزینه های آنها در عراق است اما امروز به برکت خون شهید سلیمانی نه تنها پارلمان رای به خروج داد و نه تنها که آمریکایی ها دچار دو گانه گویی و استیصال شدند بلکه امروز مرکز فرماندهی ائتلاف به اصطلاح علیه داعش را از عراق به کویت انتقال دادند.

مدیر مرکز مطالعات بین المللی التمدن بیروت با اشاره به گسترش رسانه ای خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی، اظهار کرد: در چند روز گذشته بسیاری از رسانه های جهان از صبح تا به شب برنامه ای حول محور شهید سلیمانی پخش می کنند و از طرفی نگاهی به بازخورد شخصیت های هنری در آمریکا نشان می دهد که آرام آرام برای دنیا دلیل اختلاف و درگیری میان ایران و آمریکا روشن سازی خواهد شد.

حاج قاسم، سدی در برابر پروژه های چند هزار میلیاردی آمریکا

 وی با پرسش این سوال که چرا آمریکا سردار قاسم سلیمانی را به شهادت رساند، ادامه داد: باید گفت که طی ۶۰ الی ۷۰ سال گذشته تاریخ آمریکا، هیچ کس به اندازه حاج قاسم، کلان پروژه های چند هزار میلیارد دلاری آمریکا را زمین نزده است؛ البته باید گفت این اتفاقات به برکت انقلاب اسلامی است.

محرابی داعش را به عنوان یکی از ابر پروژه های آمریکایی ها نام برد و تصریح کرد: آمریکایی ها خودشان اعتراف به ایجاد داعش می کنند اما شهید سلیمانی با مدیریت سخت، این پروژه آمریکایی ها را از بین برد و امروز بیش از ۹۰ درصد خاک سوریه آزاد شده است.

وی پروژه جداسازی کردستان را دیگر پروژه آمریکایی ها دانست و اظهار کرد: پروژه کردستان بزرگ، ۹۰ سال سابقه دارد که آمریکایی ها آن را طراحی کردند و همه کارهای لازم برای آن را انجام دادند. حتی در ایامی هواپیماهای اسرائیلی برای کمک به بخش کردستان عراق آمدند و قرار بر پشتیبانی آمریکایی ها بود و قصد داشتند شهر کرکوک را تسخیر کرده و بنام پایتخت کردستان معرفی کنند اما کسی که شرایط حاکم بر کرکوک را تغییر داد، شهید سلیمانی بود و نه تنها بخش کردستان جدا نشد بلکه مسعود بارزانی به عنوان یکی از بزرگترین حامیان منطقه ای آمریکا سقوط کرد و این درحالی بود که آمریکاییها هزینه های بسیاری در آن منطقه انجام داده بودند.

معاون سابق فرهنگی اجتماعی بسیج مستضعفین به تلاش آمریکایی ها برای برقراری فتنه در لبنان نیز اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها تلاش داشتند به واسطه مطالبات مردمی لبنان را نیز مانند عراق به هم ریخته ببینند اما با کمک حاج قاسم به سید حسن نصر الله بود که نه تنها دولت وابسته به سعودی و آمریکا سقوط کرد و بعد از سی سال قدرت از خانواده حریری و جریان ۱۴ مارس گرفته شد بلکه حزب الله توانست برای اولین بار نخست وزیر لبنان را انتخاب کند و به همین دلیل آمریکایی ها منتظرند تا با تشکیل دولت جدید در لبنان، تحریم های خود علیه آن دولت را برقرار سازند.

وی حفظ نیروهای حماس در چارچوب جریان مقاومت را از دیگر اقدامات شهید سلیمانی برشمرد و اظهار کرد: علی رغم اشتباهی که حماس در ابتدای ماجرای سوریه داشت و با توجه به اعتراض برخی در راستای اینکه باید حماس را کنار بگذاریم اما شهید سلیمانی با محبت و حوصله حماس را کنار خود نگاه داشت تا اینکه اسماعیل هنیه در روز تشییع این شهید والا مقام گفت که فرمانده بزرگ ما کشته شده است و ما انتقامش را می گیریم.

محرابی پیروزی های یمن را یکی دیگر از دستاورد های شهید سلیمانی دانست و گفت: امروز یمنی ها بهترین پهپادها و موشک ها را می سازند و می بینیم که بعد از حادثه آرامکو امارات و سعودی با مذاکرات پشت پرده به دنبال پایان رد و بدل موشکی هستند.

وی کارکرد اصلی شهید سلیمانی را تربیت نیروی تلاشگر انقلابی عنوان کرد و افزود: برخی از تعبیر اشتباه امپراطوری ایران در منطقه صحبت می کنند که حرف غلطی است اما جبهه مقاومت شکل و قدرت گرفته و تا مدیترانه وسعت یافته و آمریکایی ها را ذلیل کرده است. امروز می بینیم که قدرت مقاومت تا حدی است که مقامات رژیم صهیونیستی از اعلام موضع در رابطه با ترور سردار سلیمانی ممانعت می کنند، چرا که می دانند جریان مقاومت اگر تصمیم بگیرد که تل آویو را بزند نه تنها از ایرا، نه تنها از لبنان و غزه بلکه از داخل خودشان دچار انقلاب خواهند شد.

مدیر مرکز مطالعات بین المللی التمدن بیروت اظهار کرد: آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند و تصمیم گرفتند بزرگترین دشمن میدانی و عملیاتی خودشان را حذف کنند و برآوردشان این بود که با زدن شهید سلیمانی جبهه مقاومت از هم خواهد پاشید اما دیدیم که نتیجه اش اتحاد در عراق و اخراج نیروهای آمریکایی از آن بود.

فرزندان تربیت شده قاسم سلیمانی گلوی آمریکا را خواهند گرفت

وی علت استعفای سه روز پیش سفیر آمریکا در افغانستان را ترس از انتقام سخت ایران عنوان کرد و ادامه داد: فرزندانی که انقلاب اسلامی به دست قاسم سلیمانی تربیت کرد گلوی آمریکا را خواهند گرفت و مطمئنا خون قاسم سلیمانی آمریکا را از منطقه خاورمیانه بیرون خواهد کرد.

محرابی تصریح کرد: سردار سلیمانی به اندازه تبحرش در حوزه نظامی در حوزه فرهنگی نیز فهم فرهنگی داشت و بسیاری از نیروهای تربیت شده سردار از نیروهای فرهنگی حاج قاسم هستند.

وی سه ویژگی اخلاص، ولایت پذیری و شجاعت را از دلایل محبوبیت سردار سلیمانی برشمرد و اظهار کرد: در مورد ولایت مدار بودن سردار باید گفت که در ماجرای سوریه که در ابتدا حدود ۹۰ درصد این کشور از دست رفته بود، ایشان در جهت توجه به فرمان رهبری آبروی خود را بر سر دست گرفت و در آن کشور تلاش کرد و امروز وضعیت سوریه را می بینیم. شهید هیچ گاه نگذاشت حرف رهبری روی زمین بماند و می توان گفت که دلیل موفقیتش اجرای کلمه به کلمه حرف رهبر معظم انقلاب بود.

معاون سابق فرهنگی بسیج مستضعفین با تاکید براینکه نیاز داریم سه ویژگی سردار را در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی نیز رعایت کنیم عنوان کرد: دیگر مانند قاسم سلیمانی با آن ویژگی ها کم داریم و پدر و مادران بسیاری باید فرزندانی بیاورند تا شاید کسی شبیه او بیاید.

وی اظهار کرد: امروز قاسم سلیمانی زنده است و اگر می خواهیم قاسم سلیمانی شویم باید پا به پای رهبری و انقلاب و ارزشها حرکت کنیم و مطمئن باشیم که انقلاب اسلامی تقاص خون قاسم سلیمانی را خواهد گرفت و رهبری از خون شهید نخواهد گذشت. باید شرایطی را آماده کرد تا طبق آن شرایط اقدام کنیم.

باید برای یک جهاد همه جانبه در گام دوم آماده شویم

محرابی خاطر نشان کرد: باید همه برای یک جهاد بزرگ همه جانبه در گام دوم آماده شویم. طلایه دار گام دوم قاسم سلیمانی است و ان شاءالله که به برکت این شهید این انقلاب را به دست حضرت حجت(عج) برسانیم چرا که این روزها قلب ایشان محزون است و به همین دلیل این حزن در قلوب جامعه اثر گذاشته است.

انتهای پیام/mh

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

مانع ورود علاقه‌مندان به آمریکا به مجلس شویم+فیلم

نماهنگ | روز وصل

آیا من در ذهن شما آدم خوبی هستم؟

کلیپ دیدنی از آخرین زیارت حاج‌قاسم در حرم امام رضا (ع)