سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۲۰:۱۱:۳۳

زمین خواری با چراغ روشن

اهالی روستای کلاغ نشین گزارش دادن شخصی در این روستا زمین خواری نموده و با وجود ابلاغ حکم قضایی برای تخریب این زمین خواری اقدام موثری صورت نپذیرفته است.

زمین خواری با چراغ روشن

زمین خواری با چراغ روشن

حقوق عامّه تضییع نشود. هر جا احساس شد حقوق عامّه دارد تضییع میشود، به طور جدّی وارد میدان بشوند

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و مسئولان قوه قضاییه ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

زمین خواری یکی از جرایمی است که نیاز به مبارزه به صورت جدی دارد. زمین خواران ثروتی را تصاحب می کنند که هیچ گاه آن را تولید نکرده و هیچ نقشی در به وجود آوردن آن نداشته اند و با حیله و ترفند های مختلف آن را به فروش می رسانند و از این طریق حقوق عامه را زیر پا می گذارند.

به گزارش اهالی روستای کلاغنشین از توابع بخش ساروق در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ یکی از اهالی روستا اقدام به دیوار کشی غیر قانونی و تعرض به زمین های عمومی و راه های روستایی نموده است که شورای روستا و دهیاری در تاریخ ۱۴۰۱/۱/۲ صورت جلسه ای تنظیم و در تاریخ ۱۴۰۱/۱/۶ طی نامه ای شرح ما وقع را به اطلاع بخشداری رسانده اند و ظرف یک ماه دستور تخریب از طرف معاون دادستان صادر شده است.

اما سازمان جهاد کشاورزی که مجری این حکم بوده است اعلام داشته وسیله برای اجرای حکم در اختیار ندارد یا مقرون به صرفه نیست برای یک تخریب مراجعت شود.

پس از این اتفاق طی نامه نگاری از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اراک درخواست مساعدت برای تامین ماشین الات میشود که در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ اداره راهداری به جهاد کشاورزی شهرستان اراک اعلام میدارد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ آماده مساعدت می باشد.

اما با تمام این تفاسیر همچنان حکم قضایی اجرا نشد و این تضییع حقوق عامه جریان داشت. تا اینکه دادستانی توسط هسته های مطالبه گری مردمی از این ترک فعل آشکار آگاهی یافت و با جدیت دو چندان پیگیر اجرای حکم صادره شد و طی چند روز گذشته با تامین ماشین آلات، حکم صادر شده اجرا و مسیر رفت و امد و زمین عمومی تصاحب شده با پیگیری دادستانی آزاد شد.

زمین خواری با چراغ روشن در کلاغ نشین

انتهای پیام/rasouli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
چند رسانه ای

سیستان و بلوچستان مشکل آب دارد…

قصه آب …

چرا کارگران هپکو از رئیسی تشکر کردند؟

پدری از جنس صبر و مقاومت