سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ساعت: ۱۸:۳۴:۴۸

حوادث/محورهای زالیان، سلفچگان و دلیجان بیشترین تصادفات را در استان مرکزی دارد

به گزارش پیک راستان به نقل از خبرگزاری تسنیم در اراک، مهدی زندیه‌وکیلی عصر امروز در کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی با اشاره به وضعیت سوانح در استان مرکزی اظهار داشت: در مقایسه سال ۹۹ و ۹۸ شاهد کاهش ۳ درصدی آمار تصادفات و مرگ و میر بوده‌ایم که […]

 معاون عمرانی استاندار:

حوادث/محورهای زالیان، سلفچگان و دلیجان بیشترین تصادفات را در استان مرکزی دارد

تصادف

به گزارش پیک راستان به نقل از خبرگزاری تسنیم در اراک، مهدی زندیه‌وکیلی عصر امروز در کمیسیون اجرایی آیین نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی با اشاره به وضعیت سوانح در استان مرکزی اظهار داشت: در مقایسه سال ۹۹ و ۹۸ شاهد کاهش ۳ درصدی آمار تصادفات و مرگ و میر بوده‌ایم که این امر به سبب تلاش و زحمات مسئولان این حوزه و تمرکز برنامه‌ها بر رفع نقاط حادثه خیر است.

وی افزود: در سال ۹۸ محور ساوه بیشترین تصادف را داشت و امسال به کمک اقدامات مسئولین به ویژه پلیس و روش‌هایی همچون کنترل سرعت، سوانح در این محور کاهش داشته و لازم به ذکر است امسال ساوه از لیست محورهای پر تصادف خارج شده و محورهای زالیان، سلفچگان و دلیجان جایگزین شده است.

زندیه‌وکیلی خاطر نشان کرد: با همراهی مسئولان مربوطه از جمله راهداری به رفع مشکل تقاطع های خطرناک و قرارگاه‌ها و محورهای شهرستان شهباز که از پرتصادفترین محورها محسوب می‌شود که در این راستا ۷۱ دوربین به همت راهداری در جاده‌ها نصب شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین آمار تصادف از بزرگراه‌ها و آزاد راه‌ها و هنگام بازگشت از سفر گزارش شده و علت واژگونی‌ها اکثرا به دلیل خستگی و فواصل زیاد راه‌ها است.

معاون عمرانی استاندار مرکزی بیان کرد: ۶۵ درصد فوتی‌های سوانح در استان مرکزی غیر بومی هستند، ما در استان‌های مرزی، شمالی و مناطق دیگری که فاصلههای کوتاه‌تری دارند و افراد برای رسیدن به مقصد زمان کمتری را صرف می‌کنند، کمتر دچار خستگی می شوند و آمار سوانح و فوتی کاهش می‌یابد اما چون فواصل در استان مرکزی طولانی‌تر است، با افزایش سوانح رو به رو بوده‌ایم و پذیرای هر گونه پیشنهاد و ابتکار در فرهنگ‌سازی این مباحث هستیم.

وی ادامه داد: بنا بر آمار سال‌های گذشته ۶ ماهه دوم آمار سوانح به خاطر کاهش سفر و جابه‌جایی و همچنین امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا از تعداد مسافران کاسته می شود و در کاهش آمار سوانح بسیار موثر است.

معاون عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به نقش خودروهای سنگین در تصادفات گفت: استان مرکزی از نظر وجود ماشین سنگین مقام سوم را دارد و متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد افزایش تعداد ماشین‌های سنگین در استان بودیم و خودروهای سنگین عامل افزایش تصادفات مرگ بارتری در سوانح رانندگی هستند.

زندیه‌وکیلی عنوان کرد: باید هر کدام از مسئولان باید حوزه خود را بررسی و تحلیل کنند تا با زیر سوال بردن خود مشکل را دریابند تا ضعف‌ها را در حوزه های مختلف حل کنیم و مشکلات استان را در گیر گرو کشی‌های مسئولین و سازمان‌ها نکنیم چرا که چنین عملکردی برازنده جمهوری اسلامی نیست.

معاون عمرانی استانداری افزود: استان مرکزی بیشترین آمار فوتی‌ها را از جانب شوتی به ویژه در محور ازنا دارد و در این رابطه باید به کمک نیروی انتظامی و راهداری اقدامات موثری صورت بگیرد.

انتهای پیام/rasouli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
چند رسانه ای

سیستان و بلوچستان مشکل آب دارد…

قصه آب …

چرا کارگران هپکو از رئیسی تشکر کردند؟

پدری از جنس صبر و مقاومت