دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۴۱:۴۱

فعالیت‌های مخرب شرکت املاح معدنی ایران در محدوده تالاب میقان شفاف‌سازی‌ شو‌د

مدیرعامل شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی با اشاره به اینکه سمن‌های محیط زیست خواستار پیگیری فعالیت‌های مخرب شرکت املاح معدنی در محدوده تالاب میقان هستند از نبود پیگیری منظم مصوبات جلسات کاهش آلودگی هوای اراک انتقاد کرد.

مدیرعامل شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی :

فعالیت‌های مخرب شرکت املاح معدنی ایران در محدوده تالاب میقان شفاف‌سازی‌ شو‌د

محمد جلیلی ظهر امروز در نشست استاندار مرکزی با سازمان‌های مردم‌نهاد استان با اشاره به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد اظهار داشت: سازمان‌های مردم‌نهاد بال‌های اجرایی جامعه هستند که با استفاده از توان بالای مردمی هر جا دولت نتوانسته در موضوعی ورود کند حضوری موثر داشته و حلال مشکلات بوده‌اند.

وی افزود: شبکه‌های تخصصی چتر حمایتی تشکل‌ها و فعالان جامعه مدنی ایران اسلامی هستند و شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی به عنوان نخستین و تنها شبکه تخصصی این حوزه که موفق به اخذ مجوز فعالیت رسمی از وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران شده است، در این مدت نه به عنوان رقیب بلکه تلاش داشته تا به عنوان تسهیل‌گر در کنار فعالان مدنی حوزه منابع طبیعی و محیط زیست باشد، هرچند در این مفر مفتخر به حضور در برنامه‌های این فعالان در عرصه محیط زیست هستیم.

مدیرعامل شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: امیدواریم که در سال آینده بتوانیم از چهره‌های موفق این عرصه چه در سطح اراک، چه در استان و چه در سطح کشور قدردانی به عمل بیاوریم.

جلیلی بیان کرد: به دنبال علمی و تخصصی کردن فعالیت‌ها در سال آینده هستیم و ان‌شاءالله در سال ۹۸ خبرهای خوبی هم در این حوزه داریم.

وی ادامه داد: در انتهای صحبت بر خود می‌دانم که به رسم سازمان‌های مردم‌نهاد پیگیر برخی از اهم مطالبات اعضای شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی با بیش از ۲۶ سمن باشم، اعضای شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی تذکر اکید خود را در رابطه با عدم برخورد قاطع با شرکت املاح معدنی ایران با توجه به رویکردهای مدیریت زیست‌بوم تالاب میقان اعلام کردند.

مدیرعامل شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی عنوان کرد: از دیگر گله‌مندی‌های اعضای شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان می‌توان به عدم برگزاری و پیگیری منظم مصوبات جلسات کارگروه کاهش آلودگی هوا در کلانشهر اراک است.

جلیلی اضافه کرد: دیگر موضوعی که این شبکه پیگیر آن بوده عدم اجرای یک‌هزار هکتار فضای سبز در حاشیه کلانشهر اراک است که گاها مشاهده شده که به صورت غیرکارشناسی در محل‌هایی این درختکاری انجام شده که محل تخلیه نخاله‌های ساختمانی و زباله بوده که نتیجه هدررفت آب موجود در شهر است.

وی خاطرنشان کرد: طبق پیامی که بنده به اعضای شبکه در سراسر استان ارسال کرده‌ام، پیام‌هایی را از سوی اعضا در شهرستان‌های مختلف از جمله محلات، زرندیه و کمیجان داشته‌ایم که از شهرستان محلات گلایه‌مند صدور مجوزهای افسارگسیخته به معادن هستند و امیدواریم این موضوع در دستور کار قرار گیرد و بررسی‌های لازم در رابطه با آن انجام شود.

مدیرعامل شبکه منابع طبیعی و محیط زیست استان مرکزی افزود: از شهرستان زرندیه گله‌مند انسداد رودها و بندها بدون مطالعه و لحاظ کردن حق‌آبه محیط زیستی بودند و خواستار حذف بندها و برقرار شدن جریان آب در حد دبی آب پایه شدند.

جلیلی تصریح کرد: از شهرستان کمیجان هم معضل زباله‌ها، فاضلاب‌های روستایی و انباشت کود دامی داخل روستاها و نبود چاه را متذکر شدند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی