چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۴:۳۴:۰۳

عرضه خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار موجب ایجاد رانت شده است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عرضه خودرو‌ها ۵ درصد زیر قیمت بازار باعث ایجاد رانت شده است گفت: علاوه بر این شرکت‌های خودروسازی قیمت‌ها را روزبه‌روز بالا می‌برند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی:

عرضه خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار موجب ایجاد رانت شده است

محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  دیار آفتاب؛ در خصوص پیش‌فروش‌های خودروسازان گفت: درحالی‌که خودروسازان هنوز به تعهدات قبلی خود عمل‌نکرده‌اند اما در قالب ۲۰ درصد نقد ثبت‌نام جدید انجام می‌دهند.

منصوری با اشاره به اینکه عرضه خودرو‌ها ۵ درصد زیر قیمت بازار باعث ایجاد رانت شده است اظهار کرد: علاوه بر این شرکت‌های خودروسازی قیمت‌ها را روزبه‌روز بالا می‌برند.

وی ادامه داد: خودروسازان با مدیریت عرضه، قیمت خودرو به یک مبلغ نجومی رسانده‌اند که علت اصلی آن‌هم به اجرای سیاست قیمت‌گذاری ۵ درصد زیر قیمت بازار برمی‌گردد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی افزود: در دورانی که خودروسازی در ایران انحصاری است، مشخص است که قیمت‌گذاری بر مبنای ۵ درصد زیر قیمت بازار، موجب افزایش بیشتر قیمت‌ها می‌شود.

منصوری در خصوص آسیب‌های این سیاست اظهار کرد: باسیاست غلطی که اتخاذ شد سرمایه افراد از بانک‌ها به سمت خودرو سرازیر می‌شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با تأکید بر اینکه نماینده‌ها از ابتدا با طرح قیمت‌گذاری خودروها بر اساس ۵ درصد زیر قیمت بازار مخالف بودند بیان کرد: با اجرای این طرح قیمت‌گذاری حقوق ثبت‌نام کننده‌ها، تضییع می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص نظارت بر اوضاع بازار خودرو عنوان کرد: نظارت بر عهده سازمان تعزیرات، سازمان بازرسی و قوه قضاییه است که تا الآن نتوانستند رسالت خود را به خوبی انجام دهند.

وی با بیان اینکه مجلس در خصوص نظارت بر اوضاع بازار خودرو نمی تواند کاری انجام دهد خاطرنشان کرد: تحقیق و تفحص ماه‌ها و گاهی سال‌ها طول می‌کشد تا جایی که هم نماینده‌ها و هم مدیر مجموعه موردنظر عوض می‌شود و موضوع به‌جایی نمی‌رسد. بنابراین موضوعات این‌چنینی باید سریعاً توسط سازمان بازرسی، سازمان تعزیرات، قوه قضاییه و دادستانی پیگیری شود.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی