چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۴۶:۰۷

ذخیره دارویی استان مرکزی مناسب است

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: دانشگاه علوم پزشکی اراک کمترین بدهی را به شرکت‌های دارویی دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک:

ذخیره دارویی استان مرکزی مناسب است

عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: معاونت دارو و غذا در سه حوزه نظارت بر عملکرد داروخانه‌ها، نظارت بر کارخانه‌های مواد غذایی و آرایشی بهداشتی و توزیع تجهیزات بهداشتی در سطح استان فعالیت می‌کند.

وی افزود: نه‌تنها در ایام نوروز بلکه تا نیمه سال بعد نیز ذخیره دارویی در داروخانه‌های بیمارستان‌های دولتی داریم؛ این در حالی است که دانشگاه علوم پزشکی اراک کمترین بدهی را به شرکت‌های دارویی دارد.

معاون دارو و غذا با اشاره به اینکه بیشترین تأمین و تدارک دارویی در استان دیده‌شده تصریح کرد: طبق هماهنگی‌های انجام‌شده در شهرستان‌هایی که فاقد داروخانه شبانه‌روزی هستند داروخانه‌های روزانه در ایام نوروز نیاز دارویی مردم را تأمین می‌کنند.

علیمرادیان در خصوص نظارت بر کارخانه‌های مواد غذایی اظهار کرد: کارخانه‌های مواد غذایی استان در ایام عید تعطیل هستند و تنها دو کارخانه مواد لبنی فعال‌اند که نظارت بر آن‌ها در ایام تعطیل نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به بازرسی مرتب از داروخانه‌های دولتی و بخش خصوصی افزود: همچنین کشیک آزمایشگاه کنترل مواد غذایی در ایام نوروز آماده دریافت نمونه‌هاست.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی