دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۴۱:۳۷

ملتِ آماده‌ی شهادت تسلیم آمریکا نمی شود

دری نجف‌آبادی گفت: ملتی که بیش از ۱۷ هزار شهید ترور دارد و ملتی که آمادگی شهادت دارد تسلیم آمریکا نمی‌شود.

آیت الله دری نجف آبادی در دیدار خادمین شهدا:

ملتِ آماده‌ی شهادت تسلیم آمریکا نمی شود

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اراک روز یکشنبه به مناسبت روز بزرگداشت شهید در دیدار خادمین شهدا(کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی) گفت:خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان باخدا معامله کردند و بهترین مژده برای آن‌ها ملاقات باخدا و اولیای خدا و رضایت خداوند متعال است.

وی افزود: حتی اگر بنده‌های خدا هم در برابر این فداکاری‌ها قدرناشناسی و ناسپاسی کنند اما این فداکاری در مقابل ذات اقدس پروردگار گم نخواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه با اشاره به اینکه همه در رابطه با خانواده شهدا مسئولیت سنگینی داریم، تصریح کرد: سربلندی نظام، عزت و کرامت و همه را مدیون فداکاری‌های شهدا و خانواده‌های گران‌قدر آن‌ها می‌دانم.

وی فداکاری را عامل رشد درخت انقلاب دانست و افزود: در دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مبارزه با ضدانقلاب در مرزها و در رابطه با داعش، فداکاری است که به چشم می‌خورد و این فداکاری عامل عزت و شرف است.

دری نجف‌آبادی با اشاره به حادثه تروریستی خاش-زاهدان که منجر به شهادت تعدادی از سبزپوشان اردوگاه سپاه و اسلام شد، اظهار کرد: ما از دولت پاکستان خواستاریم که تروریست‌ها را شناسایی کرده و عوامل این حادثه را به نیروهای ایرانی تحویل دهد.

وی افزود: دیپلماسی ما، وزارت خارجه و نیروهای نظامی نیز باقوت موضوع را پیگیری کرده و انتقام خون این شهدا و همه شهدای حوادث تروریستی را بگیرد.

امام‌جمعه اراک گفت: غربی‌ها با تجزیه تحلیل احمقانه و به‌غلط فکر می‌کنند که ملت ایران از اسلام، عاشورا، رهبری، انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا فاصله گرفته است.

وی افزود: درحالی‌که چنین نیست و ملتی که بیش از ۱۷ هزار شهید ترور دارد و ملتی که آمادگی شهادت دارد تسلیم آمریکا نمی‌شود.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: هم‌وغم کسی که شهید و یا جانیاز شد و ۳۰ سال در بستر افتاده و حتی در نفس کشیدن مشکل دارد یا آسیب‌های جدی دیده و مثل شمعی که می‌سوزد، آب می‌شود فقط خداست؛ در قرآن کریم آمده است که کسی که در راه خدا مجاهدت می کند، چه کشته شود و چه بکشد پیروز خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه خطاب به مسئولین بنیاد شهید گفت: برای همه کارها اولویت‌بندی داشته باشید، خصوصاً در حوزه اشتغال، توانمندسازی، مهارت‌آموزی، تغذیه خانواده شهدا و ایثارگران و مسئله دارو و درمان توجه ویژه داشته باشید.

دری نجف‌آبادی با تأکید بر اهمیت رابطه انسانی و محبت آمیز بیان کرد: روابط خود را با خانواده های شهدا و جانبازان و ایثارگران بیشتر کنید.

وی راه شهادت را راه عظمت و استقلال کشور عنوان کرد و افزود: همه باید ارزش ها و فرهنگ ایثار و شهادت را پاس بداریم چرا که این راهی است که امام حسین(ع) به ما آموخته و با افتخار و قدرت باید این راه را دنبال کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه برای تحقق گام دوم نیز فداکاری لازم است، تصریح کرد: اگر مسلمانان در جنگ‌های صدر اسلام فداکاری نمی‌کردند اسلام پیروز نمی‌شد و همین‌طور در دفاع مقدس و … فداکاری عامل موفقیت و عامل خشنودی خداوند و امام زمان است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی