دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۴۸:۳۳

صف‌های طولانی گوشت در شأن و منزلت مردم نیست

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: مشکل اصلی و مهمتر از تامین کالا، موضوع توزیع کالا در سطح کشور است چراکه متاسفانه دولت هیچ برنامه و روال مشخصی برای توزیع ندارد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی

صف‌های طولانی گوشت در شأن و منزلت مردم نیست

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ در خصوص آشفتگی بازار گفت: آنچه در شرایط فعلی در بازار مشاهده می‌شود این است که در خصوص تأمین کالاهای موردنیاز مردم مشکلاتی وجود دارد.

وی افزود: ثبت سفارش واردات کالاها و تنظیم روند تأمین کالاها چه در تولید داخل و چه از محل واردات مشکلاتی را در تأمین کالاهای اساسی ایجاد کرده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مشکل اصلی و مهم‌تر از تأمین کالا، موضوع توزیع کالا در سطح کشور است چراکه متأسفانه دولت هیچ برنامه و روال مشخصی برای توزیع ندارد.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه بر اساس آمار و ارقام بسیاری از کالاها به‌اندازه موردنیاز و حتی بیشتر از نیاز در کشور وجود دارد ولی می‌بینیم که دسترسی مردم به این کالاها مشکل است.

کریمی اظهار کرد: در حال حاضر شاهدیم که مردم برای تأمین کالای موردنیاز خود باید در صف‌های طولانی بایستند.

وی در واکنش به خرید کردن با ارائه کارت ملی افزود: این روش‌ها منطقی و متعارف و مطابق با شأن و منزلت مردم نیست که در این صف‌ها معطل شوند و یا با کارت ملی خرید کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: آنچه در این شرایط لازم است، دولت بایستی برنامه مشخص برای توزیع کالاها داشته باشد و در قالب این برنامه کالاهای موجود را با شرایط عادلانه توزیع کند و به مردم برساند.

وی در خصوص لزوم حمایت از اقشار آسیب‌پذیر گفت: در مسیر توزیع کالا اولویت با اقشار ضعیف جامعه است که درآمدهای پایینی دارند و نیازمند حمایت هستند. بنابراین نیاز است که کالا باقیمت مناسب به دستشان برسد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی