چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۱۶:۲۵

۴۹ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در اراک کشف شد

در ۲۴ ساعت گذشته به تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

اقدامات ۲۴ ساعت گذشته نیروی انتظامی استان مرکزی؛

۴۹ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در اراک کشف شد

در ۲۴ ساعت گذشته به تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

کشف بیش از ۲ کیلوگرم هروئین در عملیات پلیس استان مرکزی

۲ توزیع‌کننده مواد مخدر در عمليات پلیس مبارزه با مواد مخدر استان دستگير و مقدار ۲ كيلوگرم هروئین در بازرسی از خودروی آنان كشف شد.

سرهنگ ” احمدرضا چگنی ” رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مركزي بیان داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در انجام تحقيقاتي از فعالیت گسترده دو توزیع‌کننده مواد مخدر در سطح شهرستان اراک، مطلع شده و بلافاصله برنامه‌ریزی عملیاتی لازم را برای دستگیری آنان آغاز کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با آغاز تحقیقات تخصصی و میدانی پلیس، افراد مذکور مورد شناسایی قرارگرفته و مشخص شد که با یک دستگاه خودروی سواری در حال انتقال یک محموله مواد مخدر از یکی از استان‌های هم‌جوار به مقصد اراک می‌باشند.

وی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی عملیاتی مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خودروی موردنظر در هنگام ورود به شهرستان اراک متوقف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به دستگیری ۲ توزیع‌کننده مواد مخدر در این عملیات،خاطرنشان کرد: در بازرسی از خودروی توقیفی در حدود ۲ کیلوگرم هروئین کشف شد.

سرهنگ چگنی افزود: متهمان دستگیرشده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

کشف۴۰ کیلوگرم مواد اولیه و ۴۹ هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز در اراک

در عملیات مأموران پلیس امنیت عمومی استان ۴۹ هزار عدد مواد محترقه و ۴۰ کیلوگرم مواد اولیه ساخت این مواد در اراک کشف و ۳ نفر دستگیر شدند.

سرهنگ “محمود خلجی”معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در تداوم طرح‌های ارتقاء‌ امنيت اجتماعي و به‌منظور ايجاد امنيت مناسب در روزهاي پاياني سال و به‌ویژه پيشگيري از بروز حوادث ناگوار در استفاده ناصحيح از مواد محترقه، طرح برخورد با تهيه و توزیع‌کنندگان مواد محترقه غیرمجاز از سوي پليس استان با جديت دنبال می‌شود.

وي افزود: روز گذشته در ادامه اين طرح‌ها، مأموران انتظامي در استان موفق شدند،۴۹هزار عدد انواع مواد محترقه غيرمجاز و ۴۰ كيلوگرم مواد پيش سازي كه براي ساخت مواد منفجره غيرمجاز استفاده می‌شد را كشف كنند.

سرهنگ خلجی ادامه داد: در اين عملیات ۳ نفر دستگير و با تشكيل پرونده به دستگاه قضائي معرفي شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به برخورد قاطع پليس با سودجويان و توزیع‌کنندگان مواد محترقه بيان داشت: به استناد قانون مجازات اسلامي هرگونه قاچاق ، خریدوفروش مواد منفجره و محترقه به‌طور غیرمجاز جرم محسوب شده و مرتکب آن به مجازات مندرج در قانون محکوم می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعاليت غیرقانونی و موارد مشکوک مراتب را در کلیه ساعات شبانه‌روز به پليس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دستگیری ۲توزیع‌کننده مواد مخدر با بیش از یک كيلوگرم ترياك در خنداب

فرمانده انتظامي شهرستان خنداب از دستگيري ۲ توزیع‌کننده مواد مخدر در سطح شهرستان و كشف یک كيلو و ۵۰۰ گرم ترياك از آنان خبر داد.

سرهنگ “عبدالرضا جودکی” دراین‌باره گفت:‌ در پي دریافت گزارش‌هایی از شهروندان درزمینهٔ فعاليت ۲ توزیع‌کننده مواد مخدر در امر تهيه و توزيع مواد مخدر در سطح شهرستان خنداب، بررسي موضوع در دستور كار مأموران پاسگاه انتظامی بخش قره چای این شهرستان قرار گرفت.

وي خاطرنشان کرد: با مراقبت‌های نامحسوس مأموران انتظامي، سرانجام زماني كه اين افراد با يك دستگاه خودروی سواری در حال انتقال مقاديري مواد مخدر از شهرستان خنداب به مقصد اراک بودند، خودروی آنان در سطح محورهای مواصلاتی شناسایی و متوقف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان خنداب با اشاره به کشف یک کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در بازرسی از این خودروی توقیفی افزود:‌ متهمان دستگیرشده در این عملیات پس از تشکیل پرونده براي سیر مراحل قانوني به دستگاه قضائی شدند.

طرح عملیاتی پلیس در پاک‌سازی نقاط آلوده در ۸۲ محله در استان مرکزی اجرا شد

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان از اجرای طرح عملیاتی پلیس در ۸۲ محله در سطح استان خبر داد و گفت: در اجرای این طرح ۱۸۴ نفر به دلیل جرائمی چون سرقت، مواد مخدر و … دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ ” شهرام امیریان ” معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت:در تداوم طرح‌های عملیاتی پلیس استان در افزایش امنیت اجتماعی و در تحلیل کارشناسی گزارش‌های شهروندان به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، روز گذشته طرح عملیاتی پلیس در پاک‌سازی نقاط آلوده با محوریت برخورد با سارقان و خرده‌فروشان مواد مخدر اجرا شد.

وی افزود: در اجرای این طرح که در ۸۲ نقطه در سطح استان به مرحله اجرا گذاشته، بیش از یک کیلوگرم انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی از خرده‌فروشان مواد مخدر کشف و ۱۳۴ نفر در جرائم مرتبط با مواد مخدر دستگیر شدند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: یکی دیگر از اولویت‌های اجرایی پلیس در این طرح برخورد با سارقان بود که در بازه زمانی اجرای این طرح ۲۲ نفر سارق دستگیر و ۳۶ فقره انواع سرقت از آنان کشف شد.

سرهنگ “امیریان” ادامه داد: همچنین در این عملیات ۲۰ نفر دیگر به دلیل ارتکاب جرائم دیگر دستگیر شدند و ۷۹دستگاه وسيله نقليه توقيف و ۷۵۵ خودروی متخلف اعماق قانون شدند.

معاون عملیات امیریان در پايان با اشاره به مشاركت و همراهي خوب شهروندان در اجراي مطلوب طرح‌های انتظامي، خواستار تداوم مشارکت‌جویی آنان در ارتقاء امنيت اجتماعي محيط زندگي خود شد و تلفن ۱۱۰ را پل ارتباطي آسان براي دريافت گزارش‌های مردمي یادآور عنوان کرد و گفت: با بسترهای ایجادشده همچنین شهروندان می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۹۷ نسبت به اعلام نقطه نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات خود نسبت به عملکرد پلیس اقدام کرده و مطلب ارائه‌شده خود را از همین سامانه پیگیری کنند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی