چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۴:۳۷:۰۷

طرح «کتابخانه گردی» در ۴ کتابخانه‌ منتخب استان مرکزی اجرا می شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، از اجرای طرح کتابخانه گردی در ۴ کتابخانه‌ منتخب در ۱۸ اسفندماه سال جاری خبر داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اعلام کرد:

طرح «کتابخانه گردی» در ۴ کتابخانه‌ منتخب استان مرکزی اجرا می شود

حجت‌الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، در گفتگو با دیار آفتاب؛ از اجرای طرح کتابخانه گردی در ۴ کتابخانه‌ منتخب در ۱۸ اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: با اجرای طرح کتابخانه‌ گردی، مسئولین به کتابخانه‌های عمومی سر می‌زنند و ضمن ایجاد فرصتی برای مطالعه، با مشکلات و کمبودها آشنا می‌شوند و این کار زمینه‌ساز ایجاد نهضت کتاب‌خوانی خواهد بود.

وی هدف از اجرای این طرح را معرفی کتابخانه‌های عمومی، افزایش آشنایی عموم مردم و مدیران اجرایی و فرهنگی کشور با کتابخانه‌ها، اطلاع مردم و مسئولان از فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی و جلب‌توجه مردم به کتابخانه به‌عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی افزود: کتابخانه‌های عمومی وظیفه مهم آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و زمینه‌سازی مناسب برای ارتقای سرانه مطالعه و ترویج کتاب‌خوانی و تحقق عدالت در دسترسی به کتاب و کتابخانه را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: بر این اساس، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سال گذشته هفدهم اسفندماه، طرح کتابخانه گردی را‌ در ۱۲ کتابخانه منتخب برگزار کرد که با استقبال مردم و مسئولان روبه رو شد.

حجت‌الاسلام دانشی افزود: امسال نیز ۴ کتابخانه عمومی در سراسر استان مرکزی در روز شنبه ۱۸ اسفندماه از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ میزبان مسئولین، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اهالی فرهنگ و ادب، اصحاب رسانه و عموم دوستداران کتاب خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: کتابخانه عمومی شماره یک شهر اراک، کتابخانه عمومی شهید بهشتی(ره) شهر خمین، کتابخانه عمومی معراج شهر خنداب و کتابخانه عمومی فاضلین نراقی شهر نراق اشراق کتابخانه‌های منتخب استان مرکزی در این روز هستند که به ارائه خدمات ویژه به مراجعان خواهند پرداخت و اقدامات لازم به منظور دعوت از اقشار مختلف مردمی و مسئولین و همچنین قشرهای مختلف دانش آموزی و دانشجوئی انجام شده است.

دانشی خاطرنشان کرد: روز کتابخانه گردی فرصت مناسبی است تا مسئولان و همه علاقه‌مندان به کتاب، با حضور در کتابخانه‌ها و دیدار و گفتگو با اعضاء و کتابداران، نسبت به آخرین تحولات کتابخانه‌ها کسب اطلاع کنند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی