چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۱۲:۳۱

آمار خودکشی در استان مرکزی کاهش یافته

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی از کاهش آمار خودکشی در این استان خبر داد و گفت: در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به سال ۹۶ رتبه استان در موضوع خودکشی از ۱۸به ۲۵ رسیده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی مطرح کرد

آمار خودکشی در استان مرکزی کاهش یافته

بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی روز سه شنبه در همایش ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت خانواده که در دانشگاه پام نور اراک برگزار شد، ضمن تاکید بر اهمیت رویکرد برخورد با آسیب ها گفت: امروز نیازمند این هستیم که رویکردمان در برخورد با آسیبهای اجتماعی علمی باشد و بدانیم که نمی توان بر اساس تصورات با آسیبهای اجتماعی برخورد کرد.

اکرمی افزود: جای بررسی آسیبهای اجتماعی در دانشگاه هاست و متخصصین دانشگاهی باید به این مسئله ورود کنند نه اینکه کارشناسان مسائل سیاسی و اهل اقتصاد.

وی آسیب های اجتماعی را مسئله اصلی جامعه دانست و افزود: به نظر می رسد موج مقابله با آسیب های اجتماعی راه افتاده است و متاسفانه هر متخصص غیرفنی به خود اجازه ورود به این حوزه را می‌دهد که این باعث شده در مواجه با آسیبهای اجتماعی با شلختگی رو به رو باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: در مواجهه با آسیب های اجتماعی نیاز به حرکت ساختارمند، ضابطه مند و هوشمندانه هستیم و بدانیم که این گونه نُقل مجلس شدن این مسئله ما را به ناکجا آباد می برد.

وی فقر پژوهش و آمار را یکی از معضلات حوزه آسیبهای اجتماعی دانست و تصریح کرد: متاسفانه احصاء آمار، علمی نیست و این فقر آماری مشکلاتی را در حوزه برخورد علمی ایجاد می کند که باید پژوهش های علمی انجام شود تا آمار متقنی داشته باشیم.

اکرمی عنوان کرد: تصور می کنیم که آسیب های اجتماعی را می توان با کار ضربتی حل کرد ولی این نگاه غیر علمی است و همانطور که آسیب ها فرآیندی را طی کرده‌اند، نمی توان با آن ها برخورد دفعی داشت و نیاز به زمان دارد.

وی ضمن بیان اینکه باید با صبر و حوصله نقشه راهی در این مسئله طراحی شود، اظهار کرد: دستگاه ها و سازمانهای زیادی در مسئله آسیب های اجتماعی ورود کرده و می کنند؛ که این ورود همگانی نیازمند تقسیم کار است و نباید کارهای موازی انجام شود. متاسفانه در حوزه آسیب های اجتماعی موازی کاری زیاد انجام می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عوامل ایجاد آسیب های اجتماعی را متنوع و چند وجهی دانست و تشریح کرد: آسیب های اجتماعی ناشی از عوملی چون عوامل  فردی، روانی، اجتماعی و اقتصادی اند که باید به همه عوامل توجه کرد و به آن پرداخت.

وی در انتها به ارائه آمار مقایسه ای شش ماهه ۹۷ نسبت به ۹۶ از وضعیت آسیب های اجتماعی پرداخت و خاطرنشان کرد: ورودی اتهام در استان ۸ درصد، تعداد طلاق ۱۲درصد، تعداد زندانیان ۳۱ درصد، نزاع فردی ۴ درصد، نزاع جمعی ۲۷درصد کاهش داشته است و همچنین رتبه استان در موضوع خودکشی از ۱۸به ۲۵رسیده است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی