چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۲۶:۵۵

۳۸۰ زائر ساوجی به اردوی راهیان نور عمومی اعزام شدند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه گفت: همزمان با ایام نوروز ۳۸۰ زائر ساوجی بصورت خانوادگی، دوم فروردین ماه سال ۹۸ به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه گفت:

۳۸۰ زائر ساوجی به اردوی راهیان نور عمومی اعزام شدند

سرهنگ پاسدار حجت الله دستجانی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر با تاکید بر لزوم عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در این بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بسیاری بر آموزش، تربیت و استفاده از جوانان به عنوان عامل اصلی موفقیت در گام دوم انقلاب دارند؛ از این‌رو اردوهای راهیان نور دانشجویی و دانش آموزی فرصت مغتنمی برای پیشبرد گام دوم انقلاب با دریافت ارزش های دفاع مقدس و الگوبرداری از نخبگانِ گام اول انقلاب یعنی شهدا، توسط جوانان است.

وی افزود: این الگوبرداری، ارتقای شاخص های فرهنگی توسعه کشور را در ابعاد گوناگون میسر می کند، زیرا فرهنگ و عقیده ستون های توسعه همه جانبه هستند و در سفر چند روزه اردوهای راهیان نور برنامه ریزی شده است تا شرکت کنندگان از نمایشگاه‌های دفاع مقدس، برنامه شب خاطره و روایتگری و سایر برنامه‌های متنوع فرهنگی و معنوی استفاده کنند.

سرهنگ دستجانی اردوی راهیان نور را قرارگاه بزرگ فرهنگی دانست و بیان کرد: در این قراگاه می توان جذابیت های معنوی و فرهنگی را برای نسل جوان بیشتر تبیین کرد تا در تهاجم فرهنگی دشمن، توان مقابله داشته باشد و بارها شاهد تحول جوانان به واسطه همین سفر و توجه شهدا بودیم.

وی با بیان اینکه تبیین فرهنگ ایثار، شهادت، جوانمردی، رشادت طلبی و تقویت باورهای دینی از اهداف این عملیات بزرگ فرهنگی است، ادامه داد: شهدا در پیشگاه خداوند جایگاه والایی دارند و در این سفر معنوی نسل جوان انقلاب با حماسه سازی دلیرمردان این سرزمین در طول هشت سال جنگ تحمیلی آشنا می شوند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ساوه با اشاره به اعزام نخستین کاروان راهیان نور دانشجویی این شهرستان اظهار کرد: ۸۰ دانشجوی خواهر در این کاروان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور صبح یکشنبه اعزام شدند و در مرحله دوم ۸۰ دانشجوی برادر در تاریخ ۱۶ اسفندماه ۹۷ اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این سفر معنوی از مناطق طلائیه، هویزه، دهلاویه، یادمان شهدای عملیات رمضان و شلمچه بازدید می کنند، خاطرنشان کرد: در مرحله سوم نیز همزمان با ایام نوروز ۳۸۰ نفر بصورت خانوادگی، دوم فروردین ماه سال ۹۸ اعزام می شوند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی