چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۴:۳۶:۵۴

۱۲ موزه استان مرکزی آماده میزبانی گردشگران در ایام نوروز ۹۸

معاون میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: ۱۲ موزه استان مرکزی آماده میزبانی گردشگران در ایام نوروز ۹۸ است.

معاون میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد؛

۱۲ موزه استان مرکزی آماده میزبانی گردشگران در ایام نوروز ۹۸

محسن کریمی اظهار داشت: استان مرکزی دارای ۱۲ موزه متنوع است که در شهرستان های مختلف استان در ایام نوروز به روی گردشگران باز خواهد بود و موزه های استان اماده پذیرایی از گردشگران در ایام نوروز خواهد بود.

معاون میراث فرهنگی بیان کرد:  عملیات اصلاح سناریو، به روز رسانی محتوی و نیز رفع نیازمندیها و مشکلات موزه های استان به منظور پذیرایی بهتر از گردشگران در ایام نوروز ۹۸ در دست انجام می باشد.

وی در ادامه افزود:  تاکنون ساماندهی و اصلاح سناریو موزه های تفرش ، آشتیان ، موزه مفاخر اراک و گنبد چهارسوق ساوه انجام شده است.

کریمی در ادامه گفت:  مسجد جامع ساوه ، گنبد چهار سوق ساوه ، حمام چهار فصل ، خانه تاریخی خاکباز و حسن پور در شهرستان اراک ، خانه میرزا هدایت ا… وزیر دفتری در آشتیان، تکیه فرمهین و قلعه سالار محتشم خمین مهمترین این موزه ها هستند.

وی در پایان گفت: اجرای برنامه های جنبی به ویژه موسیقی سنتی نیز در ایام نوروز از جمله برنامه های جنبی موزه های استان خواهد بود. به این منظور تمامی موزه های استان با آمادگی کامل پذیرای بازدید کنندگان هستند وامیدواریم با این عمل گامی کوچک در راستای تزریق روح شادی و نشاط در ایام نوروز برداشته باشیم .

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی