چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۰۳:۴۷

نفرات برتر هشتمین جشنواره شعر و داستان سوره مرکزی معرفی شدند

هشتمین جشنواره شعر و داستان سوره استان مرکزی با معرفی نفرات برتر در دو بخش بزرگسالان و دانش‌آموزان در اراک پایان یافت.

فرهنگی؛

نفرات برتر هشتمین جشنواره شعر و داستان سوره مرکزی معرفی شدند

اختتامیه هشتمین جشنواره شعر و داستان سوره استان مرکزی و همایش استانی مقاله نویسی پژوهشی در اشعار نصرالله مردانی شامگاه روز دوشنبه در حوزه هنری استان مرکزی در اراک برگزار شد.

مسئول دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان مرکزی در این مراسم گفت: هشتمین جشنواره شعر و داستان سوره استان مرکزی در دو بخش دانش آموزی و بزرگسالان و در بخش دانش آموزی با هدف کشف استعدادهای درخشان در حوزه ادبیات پیگیری شد.

مریم طالبی افزود: در بخش جشنواره شعر و داستان سوره طی مدت تعیین شده ۳۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید.

وی ادامه داد: از ۳۷۰ اثر ۱۰۹ داستان و ۱۹۱ شعر مربوط به بخش بزرگسالان و در بخش دانش‌آموزی نیز ۳۱ اثر در زمینه داستان و ۳۹ اثر نیز در زمینه شعر است.

طالبی خاطرنشان کرد: در جشنواره هفتم ۳۰۰ اثر دریافت شد که این رقم در سال جاری یعنی در هشتمین جشنواره به ۳۷۰ اثر افزایش یافت که نشان دهنده علاقه جوانان به حوزه ادبیات است.

وی بیان داشت: در بخش مقاله نویسی نیز ۲۵ مقاله به دبیرخانه جشنواره رسید که در این حوزه نیز نسبت به سال گذشته که ۱۸ مقاله بود افزایش نشان می دهد.

طالبی خاطرنشان کرد: از میان ۲۵ اثر در بخش مقاله نویسی سه اثر به عنوان برتر معرفی شد و نویسنده چهار اثر دیگر نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

به نقل از  مهر، در بخش مقاله نویسی فاطمه یاری، کریم نصراللهی، عبدالرضا خردمند و روناک جواهرزاده مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین لیلا رودیان، فرهاد کرمی و حمید سلیمانی اول تا سوم شدند.

در بخش شعر دانش آموزان نیز نگین کاظمی، یاسمن سالار شهیدی و سید سپهر جمعه زاده اول تا سوم شدند. در بخش شعر سپید هم علی مرادی، معصومه داوودآبادی و امید خسروی مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش شعر غزل(کلاسیک) علی احدی، علی اصغر ذاکری و مهران رجبی اول تا سوم شدند. براساس این گزارش، در بخش داستان سوره دانش آموزی هم احمدرضا رباط میلی، رضا سعادت و مهشید فراهانی اول تا سوم شدند.

در بخش داستان نویسی بزرگسالان هم طاهره جهانی، فاطمه چاپاری، مولود توکلی و نوشین حاجیوند مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین در این بخش آناماریا مرادی، منصوره سادات میرآقاجانی و سمیه آقایی اول تا سوم شدند.

گفتنی است در حاشیه جشنواره نیز از کتاب «شاعران سرزمین من ۳» با مضمون  نقدی بر آثار طاهره صفارزاده و سید علی موسوی گرمارودی و مجموعه مقالات رونمایی شد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی