چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۰۰:۵۹

جایگاه حضرت زهرا(س) به‌عنوان اسوه کامل ولایت‌پذیری در جامعه تبیین شود

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان مرکزی گفت: مقام حضرت زهرا(س) مقام ولایت پذیری است و جایگاه ایشان به عنوان یک اسوه کامل ولایت پذیری مطرح است و درک حقیقت، فضیلت و جایگاه حضرت زهرا(س) می تواند به ما به عنوان شناخت برای یک الگوی کامل ولایت پذیری کمک کند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان مرکزی:

جایگاه حضرت زهرا(س) به‌عنوان اسوه کامل ولایت‌پذیری در جامعه تبیین شود

حجت‌الاسلام‌ مهدی ایمانی‌مقدم مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان مرکزی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ با اشاره به اهمیت و جایگاه نقش حضرت زهرا(س) به‌عنوان الگویی برتر برای جامعه گفت: اگر کسی مقام حضرت زهرا(س) را درک کند شب قدر را درک کرده است، شب قدر درواقع شب ولایت است و پرونده شیعیان در شب قدر تقدیم حضرت مهدی(عج) می‌شود و همین موضوع که درک حضرت زهرا(س) درک شب قدر هست به این معناست که مقام حضرت زهرا(س) مقام ولایت‌پذیری است.

وی افزود: تا ولایت‌پذیری درک نشود ولایتی هم درک نخواهد شد، لذا جایگاه حضرت زهرا(س) به‌عنوان یک اسوه کامل ولایت‌پذیری مطرح است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان مرکزی اظهار کرد: وقتی امیرالمؤمنین(ع) وارد منزل می‌شوند و چهره رنجور و آسیب‌دیده حضرت زهرا(س) را می‌بینند به ایشان می‌فرمایند که زهرا جان افرادی که به تو سیلی زدند می‌خواهند به عیادت تو بیایند، حضرت زهرا(س) سؤال نمی‌کنند و چون‌وچرا نمی‌گویند و می‌فرمایند خانه خانه توست و من هم کنیز تو هستم.

وی افزود: این است مقام حضرت زهرا(س) که حتی با وجود جسارت آن افراد وقتی تشخیص ولی خود را می‌فهمد این‌گونه برخورد می‌کند، لذا درک این معنا درک حقیقت، فضیلت و جایگاه حضرت زهرا(س) می‌تواند به ما به‌عنوان شناخت برای یک الگوی کامل ولایت‌پذیری کمک کند.

جایگاه زن در دنیا رو به تنزل دارد

ایمانی مقدم بیان کرد: زن خصوصاً در این دهه‌های اخیر به‌عنوان یک ابزار تجارت و ابزار بول هوسی شناخته‌شده و یعنی جایگاه زن تنزل پیداکرده و در حد ابزاری برای رونق تجارت و سوءاستفاده سرمایه‌داران قرارگرفته است.

وی افزود: زن به‌عنوان ابزاری برای تبلیغ کالاها که اسم آن را آزادی و حق انتخاب زن گذاشته‌اند به کار می‌رود ولی درنهایت استثمار جنسی را دربر دارد فلذا زن درجایی که باید باشد و به‌عنوان انسان‌ساز و عالی‌ترین مقام انسانیت که تربیت انسان و تربیت اخلاق و فضیلت بر عهده آن است و در کانون خانواده شکل می‌گیرد محوریت خود را ازدست‌داده است.

سوءاستفاده سیاسی و اقتصادی از زن در غرب

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان مرکزی تأکید کرد: درواقع زن در دنیای غرب به‌عنوان موجودی هرزه و موجودی که ابزار انسان‌های هرزه و بول هوس قرارگرفته است تعریف می‌شود و درعین‌حال مورد سوءاستفاده‌های سیاسی و  اقتصادی قرارگرفته است.

وی در همین خصوص اظهار کرد: جریان فمینیستی حقیقتاً به‌جای اینکه دنبال تبیین و ترفیع جایگاه زن باشد به دنبال خارج کردن زن از محوریت انسان‌سازی و انسان‌پروری است.

ایمانی مقدم افزود: در زمان کشف حجاب رضاشاه در ایران هم دقیقه این تفکر به زنان وجود داشت که ترویج بی‌بندوباری و احیای خانه‌های فساد و کاباره‌هایی که رواج پیداکرده بودند را برای عملیاتی کردن اهداف غرب برای زنان در کشور انجام می‌دادند.

حفظ کرامات و ارزش زنان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

وی در همین خصوص تصریح کرد: با تشکیل جریان انقلاب اسلامی این نگاه در جامعه از بین رفت و زن ضمن اینکه مقام و منزل اجتماعی بالایی دارد، خودش به‌عنوان مهم‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی شناخته می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان مرکزی ادامه داد: امروز بخش بزرگی از نیروهای معتقد و انقلابی مربوط به جامعه زنان است و این نشان‌دهنده اهمیت انقلاب اسلامی به جایگاه و حفظ کرامات زن در جامعه است.

وی افزود: در جریان جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس و مبارزه با جریان‌های انحرافی و تجزیه‌طلب و همین‌طور در بحث مدیریت‌های کلان، جامعه زن یک حضور فعالی دارد و درعین‌حال کرامات و شخصیت باوقار او هم موردتوجه قرارگرفته است و این از برکات انقلاب اسلامی ایران است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان مرکزی خاطرنشان کرد: بعدی که انقلاب اسلامی نسبت به زنان و خانم‌ها دارد و روزبه‌روز به کرامات زنان افزوده می‌شود از مهم‌ترین دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی برای زنان است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی