چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۱۵:۲۵:۴۵

ناهماهنگی سبک زندگی با اعتقادات گریبان جامعه را گرفته است

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی ناهماهنگ بودن سبک زندگی با اعتقادات را به‌عنوان یکی از مشکلاتی که گریبان جامعه امروز را گرفته است برشمرد و بیان کرد: این خودش ایجاد شکاف می‌کند.

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی:

ناهماهنگی سبک زندگی با اعتقادات گریبان جامعه را گرفته است

حجت‌الاسلام کاظم سپاسی مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی در خصوص بندهای معنویت و سبک زندگی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرماید «إنما بعثت لازمم مکارم الا خلاق» به‌راستی‌که من مبعوث شدم تا شرافت‌های اخلاقی را کامل و تمام کنم [و به مردم بیاموزم[. اگر ما یک بررسی دقیق داشته باشیم می‌بینیم پیشرفت اسلام از ناحیه اخلاق بوده است یعنی پیامبر بیشتر بااخلاقشان افراد را جذب می‌کردند و مقام معظم رهبری در این بیانیه، به‌حق بر این نکته پافشاری کردند و یکی از ۷ بند قراردادند.

سپاسی ضمن بیان اینکه باید بر روی توجه به معنویت و اخلاق خیلی کار شود و از این طریق پیش برویم عنوان کرد: چیزی که ما را پیش می‌برد معنویت و اخلاق است به‌عنوان‌مثال آمادگی دفاعی برای این است که اوضاع ما تثبیت شود ولی پیش روی ما وابسته به اخلاق و معنویت است و الا اگر بخواهیم با ابزار مادی پیشرفت کنیم این مهم رقم نخواهد خورد.

وی اخلاق و معنویت را حلقه مفقوده دنیای امروز دانست و تصریح کرد: با توجه به این مطلب پافشاری روی معنویت و اخلاق و تلاش برای حرکت جامعه به سمت آن می‌تواند خیلی مهم باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی ناهماهنگ بودن سبک زندگی با اعتقادات را به‌عنوان یکی از مشکلاتی که گریبان جامعه امروز را گرفته است برشمرد و بیان کرد: این خودش ایجاد شکاف می‌کند. وقتی‌که به مسئله‌ای معتقدیم تمام اعمال ما باید حاکی از اعتقادمان باشد. وقتی به مسائلی معتقدیم ولی سبک زندگی‌مان آن را نمی‌گوید این مشکل‌آفرین است.

وی به بسط فاصله بین سبک زندگی و اعتقادات پرداخت و اظهار کرد: به‌عنوان‌مثال ما دیدگاه توحیدی داریم ولی سبک زندگی ما به سمتی می‌رود که هیچ اعتقادی در آن نیست و طبیعتاً خلائی به وجود می‌آید و در این خلأ جوان‌های ما هویت خودشان را نمی‌شناسند.

سپاسی ضمن بیان اینکه جوان ما با سبک زندگی ما در ارتباط است نه با اعتقاد ما خاطرنشان کرد: شاید ابتدا جوان نتواند اعتقادات ما را درک کند ولی سبک زندگی ما را درک می‌کند لذا سبک زندگی ما جوان را خودبه‌خود به سمت فرهنگ غربی می‌کشد لذا اصلاح این سبک زندگی در این زمینه خیلی مهم است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی