چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۲۶:۴۳

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: یکی از دستاوردهای خوب پارک در چند روز گذشته، راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی با کمک صندوق سلامت دانشگاه علوم پزشکی و تجمیع آنها صندوق پژوهشگاه فناوری استان مرکزی تحت عنوان فناورین مرکزی است.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت:

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی

محمد رفیعی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم‌وفناوری استان مرکزی بیشتر در زمینه صادرات فعال شده‌اند، دستاورد این شرکت‌های دانش‌بنیان در  ۹ ماه امسال نزدیک به ۲ میلیون و ۵۳۷ هزار دلار صادرات بوده است.

وی افزود: در جشنواره شیخ‌بهایی اصفهان که یک ماه پیش برگزار شد، دو  شرکت‌  مستقر در پارک، موفق به دریافت رتبه نخست جشنواره شدند که سبب فروش تکنولوژی آنها و نشان دادن جایگاه استان مرکزی در کشور شد.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی تصریح کرد: در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی که با همکاری معاونت علمی بیوتکنولوژی در وزارتخانه برگزار شد، پارک علم و فناوری استان مرکزی به عنوان پارک برگزیده معرفی شد.

رفیعی اضافه کرد: شرکت‌ها در راستای ایجاد ارزش افزوده به‌ویژه در صنایع هایتک مشغول هستند تا  ارزش افزوده‌ای واقعی در استان مرکزی در زمینه‌های مختلف به‌ویژه هایتک داشته باشیم.

وی بیان کرد: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به روش‌های  مختلفی انجام می‌شود، حمایت‌های مالی تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان با اقساط بلند مدت به آنها ارائه می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی ادامه داد: بیشتر حمایت پارک علم و فناوری از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای بازاریابی، کمک به ایجاد بازارهای جدید، مشاوره‌های تخصصی و سایر حمایت‌هایی که شرکت‌ها از آن بخش‌ها ارزش‌افزوده بیشتری می‌برند، است.

رفیعی خاطر نشان کرد: یکی از دستاوردهای خوب پارک در چند روز گذشته، راه‌اندازی صندوق  پژوهش و فناوری استان مرکزی است که با کمک صندوق سلامت دانشگاه علوم پزشکی و تجمیع آنها صندوق پژوهشگاه فناوری استان مرکزی تحت عنوان  فناورین مرکزی است، این صندوق محل خوبی برای ایجاد تسهیلات، حمایت‌ها، ایجاد سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای ایده‌های نوآوری موجود در استان مرکزی و سایر موارد است.

وی با اشاره به اقداماتی که در راستای تجاری سازی یافته‌های علمی انجام‌شده عنوان کرد: در این قسمت سعی می‌شود با منتورهای صاحب‌نظران  کشوری یک فصل جدیدی برای ایجاد بازارهای تازه داشته باشیم زیرا روال فناوری هرروز در حال تغییرات بسیارجدی است که سعی می‌شود با مشاوران تخصصی این مشکلات را برطرف کنیم.
انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی