دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۴۲:۱۴

چربش دلارهای نفتی عربستان به قتل دردناک کودک ۶ ساله

هانی زاده گفت: متأسفانه نهادهای بین‌المللی تحت تأثیر دلارهای نفتی عربستان نسبت به این جنایت یعنی قتل دردناک کودک ۶ ساله(زکریا جابر) در مدینه عربستان سکوت اختیار کردند.

هانی زاده؛

چربش دلارهای نفتی عربستان به قتل دردناک کودک ۶ ساله

حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ درباره قتل دردناک زکریا جابر گفت: قتل دردناک این کودک شش‌ساله توسط  یک وهابی افراطی وجدان ملت‌های را به‌شدت تکان داد.

وی افزود: با توجه به اینکه این کودک شش‌ساله به همراه مادر خود برای زیارت قبر پیامبر اکرم(ص) عازم مدینه بود و هنگام نزدیک شدن به مسجدالنبی صلوات فرستاد و آن وهابی با استفاده از شیشه تیز در برابر چشمان مادرش او را سر برید.

هانی زاده، درباره این جنایت تصریح کرد: این جنایت که شاید کمتر در تاریخ اتفاق افتاده و نشان می‌دهد که جامعه بسته و غیر دموکراتیک و به‌شدت خشن عربستان سعودی همچنان از الگوی داعش برای کشتار مردم استفاده می‌کنند.

وی افزود: عربستان، خاستگاه اصلی خشونت‌های منطقه‌ای و جهانی است و القاعده و داعش و جبهه النصره و بسیاری از گروهک‌های تروریستی که در منطقه طی ۸ سال اخیر جنایت‌های بی‌شماری علیه مردم منطقه، چه در عراق و چه در سوریه و یمن مرتکب شدند، دارای گرایش‌های وهابی هستند که به‌عنوان تفکر غالب در عربستان سعودی درآمدهاست.

این کارشناس مسائل سیاسی با ابراز تأسف از سکوت نهادهای بین‌المللی در مقابل جنایات عربستان سعودی اظهار کرد: متأسفانه نهادهای بین‌المللی تحت تأثیر دلارهای نفتی عربستان نسبت به این جنایت یعنی قتل دردناک کودک ۶ ساله(زکریا جابر) در مدینه عربستان سکوت اختیار کردند.

وی ادامه داد: این سکوت نهادهای بین‌المللی نشان می‌دهد که متأسفانه نگاه جامعه جهانی یک نگاه کاملاً دوگان‌هاست و هیچ‌گاه در برابر عربستان و جنایاتی که عربستان مرتکب می‌شود، واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.

هانی زاده دلیل سکوت جامعه جهانی را این‌گونه عنوان کرد: دلیل سکوت جامعه جهانی گرایش این کودک به مذهب تشیع است و لذا عربستان سعودی که دشمنی آشکاری با زیرمجموعه‌های اسلامی دارد، با پرداخت رشوه‌های کلان به نهادهای بین‌المللی آن‌ها را وادار به سکوت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از ملت‌های جهان مخصوصاً نهادهای بین‌المللی انتظار می‌رود که با صدور بیانه‌هایی این جنایت را محکوم کنند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی