چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۲:۲۰:۳۳

تدوین سند آموزش مهارتی ویژه فنی و حرفه‌ای استان مرکزی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: در اواسط اسفندماه سند آموزش مهارتی ویژه اداره کل فنی حرفه‌ای استان تدوین می‌شود که علاوه‌ بر در نظر گرفتن طرح تکاپو، توانمندی و ظرفیت‌های استان مرکزی را نیز درنظر گرفته‌ایم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت:

تدوین سند آموزش مهارتی ویژه فنی و حرفه‌ای استان مرکزی

سعیدرضا شاه‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای آماده‌سازی جوانان برای ورود به عرصه اشتغال  اظهار داشت: شورای عالی مهارت یکی از اقدامات اساسی بود که در راستای آماده‌سازی جوانان برای ورود به عرصه اشتغال تشکیل شد.

وی افزود: شورای عالی مهارت به منظور برگزاری رشته‌ها و دوره‌های آموزشی در سطح کل استان مرکزی تشکیل شد که متولیان آن آموزش‌های مهارتی به‌ویژه خود اداره‌کل فنی‌حرفه‌ای بوده، تلاش ما در راستای آموزش رشته‌هایی مورد  نیاز صنایع و سرمایه‌گذار است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی تصریح کرد: تربیت نیروهای متخصص مورد نیاز هر منطقه در شورای عالی مهارت در حال انجام‌ شدن است در این راستا در اواسط اسفندماه، سند آموزش مهارتی ویژه اداره کل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی تدوین می‌شود که علاوه‌بر در نظر گرفتن طرح تکاپو توانمندی و ظرفیت‌های استان مرکزی را نیز در نظر گرفته‌ایم تا یک برنامه‌ریزی منسجمی برای آموزش‌های کوتاه مدت و غیررسمی که فنی و حرفه‌ای انجام می‌دهد داشته باشیم.

شاه‌محمدی بیان کرد: در زمینه آموزش‌های رسمی، در جلسات حتما دانشگاه را دعوت کرده در این راستا به آنها متذکر می‌شویم که آموزش‌های سطح‌های فوق‌دیپلم، لیسانس و سایرموارد طوری باشد که در پنج سال آینده استان مرکزی به آن نیاز دارد.

وی عنوان کرد: بستر برای جذب افراد آموزش‌ دیده در فنی‌ و حرفه‌ای در زمینه کار و اشتغال فراهم است، یکی از بزرگترین دستاوردهای شورای مهارتی استان مرکزی جلوگیری از دوره‌های موازی‌کاری و دستاورد دیگر آن به این صورت است که آموزش براساس تقاضا انجام می‌شود، اکنون در حال انجام آموزش‌هایی هستیم که استان به آن نیازمند است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی اضافه کرد: شورای عالی مهارت زیر نظر استاندار مرکزی در حال اجرایی شدن است در واقع استاندار که مقام عالی دستگاه دولتی در استان مرکزی است در جریان سیاست‌گذاری این مورد و کارهایی که در آینده مورد آموزش‌های مهارتی انجام شود، قرار دارد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی