دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۴۳:۴۰

باوجود تحریم‌های پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته‌ایم

رئیس دیوان عدالت اداری کشور گفت: درحالی‌که دشمن کمر به نابودی ایران بسته است، افرادی پیدا می‌شوند که به این دشمن اعتماد می‌کنند و این قطعاً از تعالیم پیامبران الهی و ائمه به دور است و باید با اتکا به خداوند و با برنامه‌ریزی مدبرانه به‌پیش برویم تا مشکلات حل شود.

رئیس دیوان عدالت اداری؛

باوجود تحریم‌های پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته‌ایم

به نقل از صبح محلات، حجت‌الاسلام محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری کشور شامگاه دوشنبه در جشن چهل‌سالگی انقلاب در مسجد جامع روستای ورسفلی از توابع شهرستان محلات با اشاره به مقاومت ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس گفت: عراق باوجود کلیه امکانات ازجمله کمک ۶۰ میلیاردی عربستان، کمک‌های تسلیحاتی دنیای غرب و شرق، کمک‌های اطلاعاتی و حمایت رسانه‌ای نتوانست از میدان جنگ تحمیلی ۸ ساله علیه ایران با پیروزی خارج شود.

وی ادامه داد: توکل به خدا و یاری الهی و مقاومت مردم رمز پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس بود، چراکه خدا وعده داده “اگر شما دین خدا را یاری کنید خدا هم شمارا یاری می‌کند”.

بهرامی افزود: ۴۰ سال است که مردم ورین در مقابل استکبار در حد بالایی مقاومت و ایستادگی کرده‌اند، این روستا با تقدیم این‌همه شهید، جانباز و ایثارگر و تربیت نسل‌های انقلابی و مجاهد، در همه مقاطع در حد بالایی از نظام، انقلاب، امام و رهبری دفاع کرده است.

رئیس دیوان عدالت اداری، انقلاب را متعلق به همه ملت دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی، متعلق به حزب خاصی نیست و اگر نصرت پروردگار از انقلاب اسلامی وجود نداشت کار ما به سرانجام نمی‌رسید و این انقلاب بخشی از نعمت‌های خداوند است.

این عضو شورای عالی قضایی همچنین افزود: نواقص و مشکلاتی در کشور وجود دارد که از ضعف‌های خودمان است و ضربه‌هایی که می‌خوریم از خودمان است و باید ضعف‌هایمان را رفع کنیم و باید بدانیم دیگران نمی‌توانند مشکلات و ضعف‌های ما را رفع کنند و ازاین‌رو نباید به دشمن اتکا و امید داشته باشیم.

وی ادامه داد: درحالی‌که دشمن کمر به نابودی ایران بسته است، افرادی پیدا می‌شوند که به این دشمن اعتماد می‌کنند و این قطعاً از تعالیم پیامبران الهی و ائمه به دور است و ما هیچ‌وقت نباید به دشمن امید داشته باشیم و باید با اتکا به خداوند، با برنامه‌ریزی و مدبرانه به‌پیش برویم و مشکلات را حل کنیم.

بهرامی همچنین با اشاره به اقدامات خوب ۴۰ سال گذشته در کشور بخصوص در بخش زیرساخت‌های روستایی بیان کرد: رژیم شاه، یک رژیم وابسته به غرب بود که حل مسائل کشور را از بیرون مطالبه می‌کرد و این نگاه به بیرون موجب سرکوب توان داخل شده بود.

رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: امروز باوجود گسترش زیرساخت‌ها و وجود ظرفیت‌های متعدد، کشور می‌تواند پیشرفت کند همان‌گونه که پیشرفت‌های فراوانی در این چهل سال داشته است و نمونه بارز آن خودکفایی کشور در بسیاری از زمینه‌ها باوجود تحریم‌ها خارجی است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی