دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۱۹:۳۵

۲۲بهمن؛ کارت قرمز مردم به آمریکا

امروز و در راهپیمایی امسال مشت محکمی بر دهان آمریکا کوبیده شد و فقط باید فریاد زد که در این بازی بزرگ این آمریکاست که کارت قرمز می‌گیرد و باید از بازی خارج شود.

مردم در حماسه‌ای که آفریدند:

۲۲بهمن؛ کارت قرمز مردم به آمریکا

امروز همه نسل‌های انقلاب اسلامی، از نسل اول تا نسل پنجم در خیابان‌های شهر بودند. امروز همه نسل‌ها خاطرات تلخ و شیرین دهه‌های خودشان را فراموش کرده‌اند و یکپارچه و دست در دست یکدیگر فریاد کشیدند که عزمشان برای طی این مسیر پرفراز نشیب جزم است و هیچ قدرت پوشالی‌ای نمی‌تواند آن‌ها را از مسیر بازدارد.

امروز بار دیگر همه مردمان شهر به احترام پرچم ایستادند و بااقتدار فریاد زدند که جانشان را برای پرچم، برای کشور و برای اقتدارش تقدیم خواهند کرد.

امروز همه از دهه پنجم می‌گفتند دهه پنجمی که آغازش با حضور حماسی مردم رقم خورد، دهه پنجمی که همگان منتظر ارائه مسیر آن از سوی مقتدایشان هستند.

۲۲ بهمن امسال در خیابان‌های شهر و مرکز راهپیمایی نسل اولی‌ها از شعرهای شورانگیز انقلابی می‌گفتند و نسل چهارمی‌ها از امید به آینده. امیدی که با آن دهه پنجمی پر اقتدار را می‌سازند و در آن انقلاب اسلامی گام بلند بعدی خود را خواهد برداشت.

امروز در خیابان‌های شهر که قدم می‌زدیم مادری را دیدیم که دست در دست کودکانش میدان شهدا را طواف می‌کردند. شور و بغض مادر آن‌چنان نمایان بود که مصاحبه‌مان را با او شروع کردیم. در همان میان مصاحبه فهمیدم که بغض از چیست و شور از کجاست.

مادر گفت: « مثل همه مردم من و بچه‌هایم به خیابان‌ها آمدیم تا بگوییم پای حرف امام و رهبری هستیم و تا آخرین قطره خونمان پشتیبان نظام و ولایت‌فقیه خواهیم بود و همیشه متوجه این جمله امام (ره) که فرمودند پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکتتان آسیبی نرسد هستیم.»

این مادر ادامه داد:« من و بچه هایم و همسرم که ۲۰۰۰ کیلومتر از ما فاصله دارد و مرز های این کشور را مرزبانی می کند امروز می خواهیم بگوییم تا آخرین قطره خونمان ایستاده ایم و با حضور در تمامی عرصه هایی که به ما نیاز باشد مشت محکمی بر دهان آمریکایی ها خواهیم کوبید.»

مصاحبه با مادر و کودکانش که به پایان رسید سراغ یک جوان دانشجوی پزشکی رفتیم. جوانی که از آینده گفت و از دهه پنجم انقلاب ؛ «حرکت امروز مردم ک به مناسبت بهار چهل سالگی انقلاب است قطعا تبلوری است از گوشه ای از حرکت انقلاب اسلامی.

امروز همه جوانان انقلابی منتظر تبیین گام بعدی انقلاب اسلامی توسط رهبری معظم هستند تا با رمز یا فاطمه الزهرا اغیثینی دهه پنجم انقلاب اسلامی را آغاز کنند.

 دهه پنجمی که در آن دنیا اقتدار و عزت جمهوری اسلامی را خواهد دید و به عنوان دریچه ی دیگری از انقلاب اسلامی نمایان خواهد شد.

امروز در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دیدیم که مردم بار دیگر ثابت کردند که هستند و خواهند بود و در مقابل دشمنان قسم خورده این کشور خواهند ایستاد.»

از دانشجوی پزشکی که فاصله گرفتیم مردی در میان جمعیت کوتاه و پر مغز گفت: « امروز و در راهپیمایی امسال مشت محکمی بر دهان آمریکا کوبیده شد و فقط باید فریاد زد که در این بازی بزرگ این آمریکاست که کارت قرمز می گیرد و باید از بازی خارج شود.»

در آن جمعیت زیاد شاید لباس پر افتخار نیروی دریایی ارتش در چشم بود. ناخدا عباسی مسئول دفتر نمایندگی نیروی دریایی واحد اراک به ما گفت: «علی رغم همه تحریم ها و فشار های دشمنان راهپیمایی امسال پر شورتر و بانشاط از سال های گذشته برگزار شد و مردم با این حضورشان دستاوردهای انقلاب اسلامی و شعار ما می توانیم و توانستیم را به دشمنان نشان دادند.

ناخدا عباسی از دستاوردها گفت: «امروز در چهل سالگی انقلاب اسلامی در زمینه تعمیر و نگه داری تجهیزاتی که از قبل داشتیم، توانستیم فعال باشیم و عمر بیشتری به تجهیزاتمان بدهیم و در کنار اینها توانستیم به ساخت ناو شکن های جماران، دماوند و سهند و ناوچه های موشک انداز پیکان، جوشن، سینا و انواع زیر دریایی های کلاس غدیر، فاتح و قاهر و موشک ها و اژدرهای دریایی را بسازیم و یا در حال ساخت آنها هستیم و این ها همه تبلور شعار ما می توانیم است.»

دختری از نسل چهارم انقلاب جلو آمد و خواست که مصاحبه کند پرسیدیم که در این روز حرفت چیست؟ گفت: « من و مادرم به خاطر حجابمان از این انقلاب دست نمی کشیم و امروز  آمده ایم که بگوییم مرگ بر آمریکا و میخواهیم بگوییم که هیچ وقت دشمنان این کشور نمی توانند ما را شکست دهند.»

پسر نوجوانی هم که با ظواهر جالبش همراه مادرش به این راهپیمایی آمده بود گفت : «من آمده ام که مشت محکمی بر دهان آمریکایی ها بکوبم.»

شاید در این میان جالب ترین مصاحبه یمان پیرمردی بود که جلو آمد گفت می شود برای تجدید خاطره شعر های انقلابی بخوانم؟ گفتم بخوان و او هم خواند.

«این بانگ آزادی کز خاوران خیزد  فریاد انسان ها کز نای جان خیزد»

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی