دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۴۲:۱۰

با پذیرفتFATF و INSTEX چیزی عاید رئیس‌جمهور و مسئولین نمی‌شود

رضایی: ما باید مسیر خود را از غربی‌ها جدا کنیم زیرا با پذیرفتن FATF و INSTEX چیزی عاید رئیس‌جمهور و مسئولین نمی‌شود، جز سرشکستگی در آینده و خسران و آسیبی که روزبه‌روز بیشتر به کشور وارد می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجی مجلس ؛

با پذیرفتFATF و INSTEX چیزی عاید رئیس‌جمهور و مسئولین نمی‌شود

محمدابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجی مجلس و نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص بیانیه جمع‌بندی اتحادیه اروپا درباره ایران گفت: این بیانیه هیچ خیری برای ایران ندارد.

وی افزود: مسئولین جمهوری اسلامی باید مسیر خود را تغییر بدهند،؛ از آمریکا و غربی‌ها جز دشمنی نسبت به جمهوری اسلامی و ملت مظلوم ایران، دیده نمی‌شود.

رضایی ضمن تأکید بر لزوم رفتار مقتدرانه با طرف غربی، تصریح کرد: تا زمانی که بااقتدار نشان ندهیم که به دنبال اهداف خود جمهوری اسلامی به‌پیش می‌رویم، نوع برخورد دشمنان با ما همین‌گونه خواهد بود.

وی افزود: با این رویکردی که در پیش داریم، هم تحقیر می‌شویم، هم منافع خود را از دست می‌دهیم و هم به مصالح جامعه آسیب وارد می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجی مجلس، اروپا و آمریکا را دو لبه یک قیچی دانست و اظهار کرد: هم کشورهای اروپایی و هم آمریکا به‌مثابه لبه یک قیچی با تاکتیکی با جمهوری اسلامی برخورد می‌کنند و تنها قصد آسیب رساندن به جمهوری اسلامی دارند.

وی ادامه داد: هرکسی که امروز حتی کمترین اعتماد و گرایشی به غربی‌ها به‌خصوص اروپایی‌ها داشته باشد، حتماً بازنده خواهد شد.

این نماینده مجلس درباره ادامه این ارتباط با اروپا بیان کرد: نه‌تنها منافعی به جمهوری اسلامی نمی‌رسد بلکه خسارت‌های فوق‌العاده‌ای نصیب جمهوری اسلامی می‌شود.

وی افزود: در برجام تکالیفی بر عهده طرف مقابل ما بود که نه‌تنها آن را انجام ندادند بلکه شرط و شروطی هم برای ایران گذاشتند.

اینستکس به شکلی بازی دادن مسئولین است

رضایی با اشاره به سیستم پرداخت اینستکس عنوان کرد: در حقیقت شبکه مالی وجود ندارد و تنها دفتری تأسیس کردند که بتواند به نحوی تجارت ما را مدیریت کند؛ اینستکس به شکلی بازی دادن مسئولین ما است.

وی تأکید کرد: ما باید بااقتدار راه خود را جدا کنیم و بدون کمترین اعتنایی به غربی‌ها و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور و استعدادهای داخلی، اهداف خود را دنبال کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجی مجلس با اشاره به اینکه رفتارهای متقابل با غربی‌ها به‌گونه‌ای است که احساس می‌کنند ما در حال عقب‌نشینی هستیم، گفت: طرف غربی در بعضی مسئولین جمهوری اسلامی احساس ضعف را مشاهده می‌کنند و احساس می‌کنند که می‌توانند به اهداف پلید خود برسند؛ پس باسیاست فشار تدریجی، اهداف خود را دنبال می‌کنند.

با پذیرفتFATF  و  INSTEX چیزی عاید رئیس‌جمهور و مسئولین نمی‌شود

وی افزود: ما راهی نداریم جز اینکه مسیر خود را از غربی‌ها جدا کنیم زیرا با پذیرفت FATF  و  INSTEX چیزی عاید رئیس‌جمهور و مسئولین نمی‌شود، جز سرشکستگی در آینده و خسران و آسیبی که روزبه‌روز بیشتر به کشور وارد می‌شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در بیانیه جمع‌بندی اتحادیه اروپا و همین‌طور عملکرد آن‌ها دشمنی کاملاً مشهود است، اظهار کرد: اروپایی‌ها با تاکتیک دیگری همان اهداف آمریکا را دنبال می‌کنند و به‌پیش می‌برند.

وی در ادامه گفت: بنابراین جمهوری اسلامی نباید ذره‌ای ضعف از خودش نشان دهد و اجازه ندهد که دشمنان با فشار و عملیات روانی ما را وادار به عقب‌نشینی کنند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی