یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۳۹:۰۸

آغاز پرداخت خسارت به کشاورزان خسارت‌دیده استان مرکزی/اختصاص ۴۶ میلیارد اعتبار به استان

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی گفت: روند پرداخت خسارت به کشاورزان خسارت‌دیده در استان مرکزی آغاز شد بدین ترتیب درباره کشاورزانی که وام گرفتند و خسارت دیدند، دولت سود سال جاری آن‌ها را پرداخت می‌کند.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی خبر داد:

آغاز پرداخت خسارت به کشاورزان خسارت‌دیده استان مرکزی/اختصاص ۴۶ میلیارد اعتبار به استان

محمود نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی روز پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران در جمع‌بندی جلسه استمهال تسهیلات بخش کشاورزی در استان مرکزی مربوط به موضوع‌بند(خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه، گفت: جلسه امروز درباره استمهال وام‌های خسارت دیدگان بخش کشاورزی بود.

وی افزود: افرادی که به دلیل حوادث غیرمترقبه در بخش کشاورزی خسارت‌دیده بودند و از سیستم بانکی وام دریافت کردند، قرار شد که وام آن‌ها به مدت سه سال امهال شود یعنی یا تقسیط شود و یا مهلت داده شود.

نعمتی تصریح کرد: همچنین سود سال جاری به اضافه سود سه سال آینده را دولت پرداخت کند.

وی ادامه داد: چون اعتبارات محدود است و کل مبلغی که به استان داده شده تنها ۴۶ میلیارد تومان بود تصمیم گرفته شد که از کمترین تسهیلات امهال را شروع کنند تا جایی که اعتبارات کفاف می دهد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری اظهار کرد: سازمان جهاد و کشاورزی اطلاعات و آمار خود را ارائه می دهد تا ببینیم چه مبلغ بدهی را می توان تمدید کرد، زمانی که مبلغ مشخص شود برای ارجاع به بانک ها ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: روند پرداخت خسارت به کشاورزان خسارت دیده در استان مرکزی آغاز شد بدین ترتیب درباره کشاورزانی که وام گرفتند و خسارت دیدند، دولت سود سال جاری آن‌ها را پرداخت می‌کند و چون اعتبارات دولت محدود است، اول از اعتبارات کم شروع می‌شود تا جایی که سقف اعتباری ما جواب بدهد.

نعمتی خاطرنشان کرد: طبق اظهارات معاون جهاد کشاورزی میزان خسارات وارده به کشاورزان استان از ۱ مهر ۹۶ الی  ۲۹ اسفند ۹۷ حدود ۲۵۶ میلیارد تومان است. اعتبار ابلاغی به استان در حال حاضر ۴۶ میلیارد تومان است که تسهیلات خسارت دیدگان را به طور کامل پوشش نمی‌دهد. لازم به ذکر است که کل اعتباری که در کشور ابلاغ‌شده ۲۰۰ میلیارد تومان است درحالی‌که برآورد خسارات توسط وزارت جهاد کشاورزی در کشور ۱۲ هزار میلیارد تومان است ولی توسط بانک مرکزی و هیئت دولت ۲ هزار میلیارد تومان ابلاغ‌شده است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی