دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۳۹:۳۱

بیش از ۱۸ هزار فقره وام ازدواج در استان مرکزی پرداخت شد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: در سال ۹۶ بیش از ۱۸ هزار و ۷۱۳ مورد وام ازدواج به منظور حمایت از ازدواج جوانان در استان توسط بانک‌های عامل پرداخت شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی:

بیش از ۱۸ هزار فقره وام ازدواج در استان مرکزی پرداخت شد

غلامرضا فتح‌آبادی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به پرداخت تسهیلات ازدواج در استان مرکزی اظهار داشت: در سال ۹۶ بیش از ۱۸ هزار و ۷۱۳ مورد وام ازدواج به منظور حمایت از ازدواج جوانان در استان توسط بانک‌های عامل پرداخت شد.

وی افزود: این تسهیلات با همکاری ۲۰ بانک دولتی و خصوصی به میزان ۱۹۶ میلیارد و ۸۴۴ میلیون تومان پرداخت شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی تصریح کرد: همچنین در سه ماهه نخست امسال تعداد سه هزار و ۶۷۱ وام ازدواج با همکاری ۱۸ بانک و ارزش ۵۲ میلیارد و ۲۳۹ میلیون تومان برای حمایت از زوجین جوان و ترویج زندگی آسان به متقاضیان و زوجین جوان پرداخت شده است.

فتح‌آبادی بیان کرد: طبق نظر کارشناسان، روند همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مثبت بوده و با توجه به شرایط اقتصادی کشور پیشنهاد می‌شود، سقف پرداخت تسهیلات افزایش یابد.

وی ادامه داد: پرداخت وام ازدواج یکی از اقداماتی است که در راستای حمایت از ازدواج جوانان انجام می‌شود، چراکه با توجه به مشکلات عدیده‌ای که جوانان در جامعه امروز با آن مواجه هستند و اکثر آنها به سبب نبود شغل و یا توان اقتصادی لازم از ازدواج سرباز می‌زنند، باید درراستای تشویق انها به ازدواج حمایت‌هایی انجام شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی عنوان کرد: بنابراین تشکیل خانواده به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل روز جامعه، ذهن مردم، دولت مردان و مسئولان نظام را به خود مشغول کرده است. از آنجایی که در فرهنگ و باور عمومی، خانواده بنیاد و هسته جامعه به شمار می رود، همواره نسبت به مقوله ازدواج، توجه و تاکید ویژه‌ای وجود داشته است.

 فتح‌آبادی اضافه کرد: جوانان سرمایه اجتماعی همه جوامع به شمار می‌آیند و اکنون بسیاری از آنان با مشکلات و تردیدهای فراوانی در حوزه فردی، ارتباطی، اشتغال و آینده‌ مواجه هستند که از جمله این موارد، بحث ازدواج بوده که باید با حمایت از ازدواج جوانان گام‌های موثری را در کاهش آسیب‌های اجتماعی برداریم.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی