دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۵۲:۰۸

میثاق نامه شبکه راویان الگوی سوم

بسمه تعالی میثاق نامه شبکه راویان الگوی سوم   بانوان راوی مجاهدت و مقاومت استان مرکزی کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی   از بدو تولد انقلاب اسلامی و حوادث پیش روی آن اعم از دفاع مقدس، چالش‌های اقتصادی و سیاسی، سنگ‌اندازی‌های اخیر معاندان داخل و خارج، بانوی ایرانی […]

در ادامه ی مراسم راویان الگوی سوم؛

میثاق نامه شبکه راویان الگوی سوم

بسمه تعالی

میثاق نامه شبکه راویان الگوی سوم

 

بانوان راوی مجاهدت و مقاومت استان مرکزی

کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی

 

از بدو تولد انقلاب اسلامی و حوادث پیش روی آن اعم از دفاع مقدس، چالش‌های اقتصادی و سیاسی، سنگ‌اندازی‌های اخیر معاندان داخل و خارج، بانوی ایرانی الگویی بدیع و بارز از زیست اجتماعی ارائه داد و ثابت کرد می‌توان نقطه مرکزی حوادث و آماج انواع بلا بود، اما در دنیا یکه‌تازی کرد و الگوساز شد. انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مبدأ تربیت زنانی بود که تعریف جدیدی را از زن بودن به شرق و غرب عالم ارائه کردند؛ الگوی زن مسلمان مجاهد ایرانی، کالابودگی زن غربی و در حاشیه بودن زن شرقی را به چالش کشید و در نظر و عمل، بانویی عفیف و شریف، حاضر در متن و مرکز به دنیا معرفی کرد و این‌گونه دنیا به تحیر ماند و ابرقدرت های فاسد که زن را ابزاری در حاشیه می‌خواستند به تکاپوی حذف این عنصر موثر و الگوی نو، و اسلام و انقلابی که مبنای تولد آن بود برآمدند.

به پشتوانه این تجربه پربار و خصوصاً تاریخ چهل ساله‌ی غنیِ حضور بانوان در عرصه‌های تاثیرگذار و کلیدی، ما بانوان استان مرکزی، برآن شدیم که با رهبر فرزانه و مقتدر انقلاب اسلامی، در راستای رسالت جهانی خود که معرفی و ترویج الگوی بانوی تراز انقلاب اسلامی است بیعت کنیم و برای انجام و استمرار این رسالت با اعضای شبکه راویان الگوی سوم پیمان همکاری و همراهی ببندیم.

بر این اساس در این میثاق‌نامه هم پیمان می‏شویم که:

۱-همواره با تأسی از مقام والای الگوی بانوان، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و دخت مبارز ایشان، حضرت زینب سلام الله علیها، در راستای شناخت صحیح و دقیق انقلاب اسلامی و حفظ و حراست از روح حاکم بر آن قدم برداشته و در تبیین و روشنگری بنیادی‌ترین مفاهیم انقلاب که الگوی کامل و قاطع زندگی سعادتمندانه برای بشر است نقشی شایسته ایفا کنیم.

۲- باتوجه به نگاه راهبردی امام جامعه و تعیین عنوان سرباز خط مقدم انقلاب توسط ایشان بر بانوان مسلمان مجاهد، بر این باوریم که زنان می‏توانند در اساسی‌ترین مسائل اجتماعی در صفوف مقدم به عنوان یک مجاهد فی سبیل‌الله قرار گیرند. ضمن این باور، ما بانوان انقلابی برای نقش‌آفرینی فردی و اجتماعی در ایجاد یک پایگاه و دژ مستحکم در برابر دشمن در حوزه‏ی بانوان، مکلف به جهاد و رفتار مجاهدانه درجهت پیشبرد اهداف انقلابی‌مان هستیم. به یاری الهی در این جهاد کبیر، صبر و استقامت را پیشه و توشه خود ساخته و با حضور به موقع در کنار هم‌سنگران انقلابی دیروز خود و از طریق به اشتراک‌گذاری تجربیات انقلابیمان و اتخاذ روش‌های نوین و کارآمد نقش برجسته‌ای رقم خواهیم زد.

۳- از آنجا که زن مسلمان مجاهد ایرانی در طریق تزکیه و تهذیب، خودساخته و خدامحور بود، توانست سرمنشأ و زمینه‌ساز رشد فرزند، همسر و جامعه شود و نشان داد که می‌توان زن بود و در عین حال در متن و عمق جامعه و حوادث آن نقش‌آفرینی کرد و تاریخ‌ساز شد و در یک کلام مسیر حرکت تاریخ را تغییر داد. ما به این الگوهای پیروز و یگانه تأسی می‌کنیم و برای استمرار آن هم‌پیمان می‌شویم که همواره در مسیر رشد و تعالی فردی خود کوشا باشیم. علاوه بر تعالی معنوی و اخلاقی و ایثار و اخلاص، در کسب آگاهی و بصیرت و رشد علمی و مهارتی خویش خواهیم کوشید.

۴ – بدون شک یکی از مهم‌ترین زمینه‌های ظهور و بروز ارائه الگوی زن مسلمان مجاهد ایرانی خانواده است. پس عهد می‏بندیم که پیرو سبک زندگی اسلامی ایرانی بوده و تمام تلاش خود را برای نقش‌‌آفرینی در آن و تربیت نسل تراز انقلاب، در بستر این سبک انجام دهیم.

۵- ما به عنوان طلایه‌داران تحقق الگوی سوم هم‌پیمان می‏شویم در کنار هم‌سنگران انقلابی دیروز خود با عضویت در شبکه‌ی راویان مجاهدت و مقاومت استان مرکزی تأثیرگذاری واقعی و عملی را در جامعه عینیت بخشیم و با حضور مجاهدانه در مجامع و محافل مختلف اعم از مدارس، دانشگاه‏ها، حوزه های علمیه، اردوهای راهیان نور و سایر
عرصه های مشارکت اجتماعی کشور، درکنار نسل امروز در جهت انتقال معارف انقلاب اسلامی و تجربیات زیسته‏ی بانوان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقشی کلیدی و برجسته ایفا کنیم. در این راستا به الزامات کار تیمی و تشکیلاتی ملتزم خواهیم بود و با همکاری و هم‌ افزایی، این اثرگذاری را به حداکثر خواهیم رساند.

۶- مقاومت زن مسلمان مجاهد ایرانی سبب شد که بانوان کشورهای دیگر به تاسی از این الگو، زن را نه آن‌گونه که غرب توصیف می کرد، بلکه آن‌چنان که شایسته است متصور شوند و تلاش کنند خود را با این الگو تطبیق دهند. بنابراین جهت تحقق این منظور مهم و ارزشی باید همت مضاعف نماییم که نهضت صدور الگوی زن مسلمان مجاهد ایرانی را تا آنجا ادامه دهیم که در اقصی نقاط گیتی نفوذ کند.

 

خدای متعال را شاکریم که ما را فرزندان این مرز و بوم و این انقلاب قرار داد، که در اوج شقاوت و شماتت‌های داخل و خارج با وجود الگوهای مردان و زنان تاریخ ساز و موثرش، همواره نگهبان اسلام ناب و ارزش‌های انقلاب اسلامی بودند و هستند. به امید روزی که هم شهر ما و هم کشور و هم سراسر دنیا را از ارزش‌های سعادتمندانه‌ی این مرز و بوم سرشار نماییم.

 

 

“کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و۶۲۰۰ شهید استان مرکزی”

۲۲/۱۰/۱۳۹۷

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی