دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۴۱:۰۳

بیانیه «کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی»

بیانیه «کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی»   بسمه تعالی «نقش زنان در انقلاب، ثابت کرد که زن در سایه‌ی ایمان و آگاهی و به دور از منجلاب فسادی که دنیای غرب برای او درست کرده است، می‌تواند نقش اول را در تحولات تاریخی و […]

در محکومیت بازداشت و اهانت به خانم مرضیه هاشمی توسط دولت آمریکا:

بیانیه «کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی»

بیانیه «کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی»

 

بسمه تعالی

«نقش زنان در انقلاب، ثابت کرد که زن در سایه‌ی ایمان و آگاهی و به دور از منجلاب فسادی که دنیای غرب برای او درست کرده است، می‌تواند نقش اول را در تحولات تاریخی و جهانی ایفا کند.» امام خامنه ای(مدظله العالی)

در هفته‌ی گذشته خانم مرضیه هاشمی، که تابعیت آمریکایی الاصل دارد، در کشور و زادگاهش به دلیل روی آوردن به جبهه حق و پیشرفت پرشتاب در این مسیر، بازداشت شده و مورد اهانت و هتک حرمت قرار گرفت. بازداشت بدون دلیل ایشان و بعد هم دلیل‌تراشی دستپاچه و مضحکی چون «شاهد اجباری» حکایت عذر بدتر از گناه دولت آمریکاست.

تداوم این روند حاکی از جدیت دولت آمریکا در این اقدام برنامه‌ریزی‌شده بوده و این سؤال را برای افکار عمومی ایجاد می‌کند که علت این رفتار وقیحانه و وحشیانه با یک شهروند آمریکایی چیست؟ و چرا آمریکا ظواهر دیپلماتیک و حقوقی و انسانی را کنار می‌گذارد و اینکه چه عامل و انگیزه‌ی بالاتری برای این مسئله وجود دارد؟

هر چند این موضوع در سابقه‌ی سیاه آمریکا، تازگی ندارد و خشونت‌‎محوری و نفی آزادی و حقوق انسان‌ها، جزء لاینفک و مستمر تاریخ آمریکاست اما در این ماجرا ترس و عزم شیطان بزرگ برای مقابله با سه مؤلفه اساسی «ایران»، «زن مسلمان» و «حجاب» است و منشاء و مبدأ این سه «اسلام» است و این پاسخ آن سؤال و علت این رفتار است. مرضیه هاشمی و امثال او، الگو و نمادی جامع است که تجلی «اسلام» و «انقلاب» و «حجاب» می‌باشد و روشن است که شیطان بزرگ که دشمن «حق» اسلام است، از این مفاهیم واهمه دارد و نمی‌خواهد این الگو جایگزین الگوهای فاسد و رو به زوال خودش باشد.

مرضیه هاشمی تربیت‌شده‌ی مکتب اسلامِ ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم است. او نمادی از “زن تراز انقلاب اسلامی” است که نه “محبوس در خانه” است و نه “ابزاری برای لذت”. بلکه در عین معنویت و اخلاق، یک عنصر “حاضر در صحنه” است که می‌تواند منادی حق‌طلبی و آزادی‌خواهی و آزادی انسان از بند ظالمین باشد و در مقابل خودکامگی و ظلمت مقاومت کند. او نمونه‌ای از میلیون‌ها بانوی تربیت شده در مکتب اسلام است که با مشی سیاسی و اجتماعی و حضور مؤثر و کامل در مهم‌ترین عرصه‌های جامعه، نگاه منحط غرب به زن را به بازی گرفته و بطلان آن را پیش چشمان بشر معاصر می‌آورند و الگوی تازه‌ای برای ایشان به نمایش می‌گذارند.

هتک حرمت حجاب این بانو، بیشتر از پیش ثابت کرد که چه قدرتی در حجاب نهفته است و دشمن چقدر از حجاب زن مسلمان می‌ترسد، خصوصاً وقتی نشان داده شود این حجاب نه تنها مانع حضور اجتماعی و سیاسی نیست بلکه می‌تواند الگویی کامل از زندگی عفیفانه با اقتضائات جدید ارائه دهد.

وجود مرضیه هاشمی‌ها نشانه‌ی صدور اندیشه و گفتمان مترقی انقلاب اسلامی و افول سیاسی و افت فرهنگی آمریکا است و این برخورد ناشیانه و تجاوز به حقوق اولیه‌ی ایشان حرکت کوری است برای عقب زدن این مرگ محتوم.

کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، ضمن محکوم کردن این حرکت بزدلانه که نشان از دستپاچگی ایالات متحده برای مقابله با ایران اسلامی است و دو عنصر ارزشمند مذهب و ملیت در آن به بلوغ چهل ساله رسیده است، خواستار پیگیری مصرانه این موضوع توسط دولت جمهوری اسلامی ایران است. همچنین از کلیه‌ی نهادهای دولتی و مردمی مرتبط با موضوعات زنان و حقوق بشر و عرصه‌های سیاسی و بین‌المللی، طرح این مطالبه و نشر حقایق در این باره را خواستاریم.

بر این باوریم تک‌تک بانوانی که روح آزادگی و مبارزه با ظلم را در دل دارند، مرضیه هاشمی‌هایی در جای‌جای این کره‌ی خاکی هستند. این جهالت‌های آمریکایی به گسترش بیش از پیش نهضت بیداری زن مجاهد و مقاوم در برابر همه‌ی پلیدی‌هایی که مکاتب مادی غرب و شرق رقم زدند، می‌انجامد؛ نهضتی که دستاوردش ترویج الگوی زن مسلمان انقلابی خواهد بود و این بار مکتب و مرجع فکری مرضیه هاشمی است که نسخه‌ای واقعی و درست و عزتمند برای زنان جهان می‌پیچد.

 

کمیته بانوان کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی

۱/۱۱/۱۳۹۷

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی