دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۲۳:۲۲:۰۷

کسب ۱۸۰ رتبه بین‌المللی در مسابقات قرآن کریم/ فعالیت۱۰هزار تشکل قرآنی در کشور از دستاوردهای بزرگ انقلاب است

رئیس دارالقرآن کریم کشور گفت: بیش از ۱۰ هزار تشکل قرانی مردمی در کشور فعال هستند که از دستاوردهای بزرگ این چهل سال است.

رئیس دارالقرآن کریم کشور:

کسب ۱۸۰ رتبه بین‌المللی در مسابقات قرآن کریم/ فعالیت۱۰هزار تشکل قرآنی در کشور از دستاوردهای بزرگ انقلاب است

مهدی قره شیخلو رئیس دارالقرآن کریم کشور روز چهارشنبه در ششمین مجمع قرآنیان استان که در خمین برگزار شد به برنامه‌های کاروان قرآنی انقلاب که ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این کاروان قرآنی تا ۲۲ بهمن در ۱۲ استان کشور ۴۰ برنامه قرآنی برگزار می‌کند.

قره شیخلو با اشاره به اینکه کسب بیش از ۱۸۰ رتبه بین‌المللی در مسابقات قران کریم در کشورهای مختلف داشته‌ایم اظهار کرد: این یک موفقیت خوب برای کشور است به‌گونه‌ای که هیچ کشور اسلامی موفق به کسب چنین رتبه‌ای نشده است.

وی ادامه داد: وجود هزاران قاری و حافظ در سنین مختلف مخصوصاً قشر نوجوان و جوان و وجود تشکل‌های قرآنی مردمی مختلف در قالب‌های مختلف مانند خانه‌های قرآن، انجمن خیرین و انجمن قرآنیان، بیش از ۱۰ هزار تشکل قرانی مردمی در کشور فعال هستند که از دستاوردهای بزرگ این چهل سال است.

رئیس دارالقرآن کریم کشور اضافه کرد: تربیت نزدیک ۱۰۰ هزار مربی قران که اصلی‌ترین شبکه تربیت قران در اقصی نقاط کشور تشکیل می‌دهند وظیفه تربیت کودکان و نوجوان و جوانان را بر عهده دارند.

قره شیخلو با تأکید بر اینکه اول انقلاب تجربه کار تشکیلاتی قران نداشتیم ادامه داد: اما امروز ۴۰ سال تجربه‌داریم و بعدازاین ۴۰ سال می‌طلبد جهشی در کمیت و کیفیت در حوزه قران داشته باشیم.

وی اضافه کرد: باید در این دهه جهت‌گیری به‌گونه‌ای باشد که زندگی مردم را تحت تأثیر قرار دهیم تا مردم بتوانند قرانی فکر و قرانی عمل کنند.

رئیس دارالقرآن کریم کشور با طرح این سؤال که جایگاه قران در محیط تحصیل، کار و زندگی چیست؟ بیان کرد: باید آموزش قران در کشور دچار تغییر و تحول شود.

قره شیخلو افزود: اینکه بتوانیم فرهنگ قران خوانی و انس با قران را در زندگی مردم قرار دهیم اگر این اتفاقات بیفتد و مسیر عملکرد ما منتج به این عملیات شود می‌توان انتظار داشت تا فضای کشور فضایی قرانی شود و مردم با نسخه‌های قرانی تعاملات خود را تنظیم کنند.

وی ادامه داد: لذا وظیفه‌ای سنگین در این زمینه‌داریم و نقش مردم در حمایت از فعالیت‌های قرانی نقشی تعیین‌کننده است اگر چه دولت و نظام اسلامی هم قطعاً وظیفه حمایت از فعالیت‌های قرانی در کشور دارد.

قره شیخلو با اشاره به اینکه هر سال شاهد نوسانات در اعتبار و بودجه های قرانی هستیم و این ضعفی برای نظام اسلامی است گفت:  نظام اسلامی باید با جدیت بیشتری به این حوزه ورود پیدا کرده و جامعه قران را دلگرم کند که سهم خودش را به قران در کشور ادا کند.

رئیس دارالقرآن کریم کشور خاطرنشان کرد: شعار ما در بخش خیرین این است که هر ایرانی یک خیر قرانی، قطعاً کسانی ک تمکن مالی بیشتر دارند این مشارکت را بیشتر دارند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی