دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۴۰:۳۰

رتبه ۲۹ کشوری مرکزی از حیث مشارکت زنان در امور اقتصادی/صنایع‌دستی در کشور مغفول مانده است

استاندار مرکزی گفت: آمارهای مشارکت زنان در امور اقتصادی در استان نسبت به کشور در رتبه ۲۸ و ۲۹ است، نگران‌کننده است

استاندار مرکزی اعلام کرد:

رتبه ۲۹ کشوری مرکزی از حیث مشارکت زنان در امور اقتصادی/صنایع‌دستی در کشور مغفول مانده است

سید علی آقازاده استاندار مرکزی عصر روز دوشنبه در نشست تخصصی بانوان کارآفرین و فعال اقتصادی استان گفت: آمارهای مشارکت زنان در امور اقتصادی در استان نسبت به کشور در رتبه ۲۸ و ۲۹ است، نگران‌کننده است.

وی افزود: هرچند نرخ اشتغال خوب است ولی باید بخش اقتصادی درآمدزایی استان به‌خصوص میزان مشارکت زنان در فعالیت‌های اقتصادی را بهبود ببخشیم چرا که این میزان مشارکت زیبنده استان نیست.

استاندار مرکزی بازخورد این جلسات را مثمر ثمر دانست و عنوان کرد: این جلسات می تواند رتبه فعالیت بانوان در حوزه های مختلف از جمله اقتصادی و صنعتی بالا ببرد.

وی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان عنوان کرد: استان مرکزی به عنوان استان موفق در پایین آوردن نرخ بیکاری توانسته نرخ بیکاری را از ۸.۴ درصد در سال ۹۶ به ۶.۹ درصد در سال جاری برساند.

آقازاده با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار کرد: در شرایط اقتصادی کشور که همه دندان طمع و دشمنی را تیز کردند که به جمهوری اسلامی آسیب بزنند، امروز اجر سرباز حاضر در جبهه اقتصادی از  سرباز جبهه نبرد کمتر نیست.

وی افزود: یک کارگر یا کارفرمای زن یا مرد که در این جبهه تلاش می کند، معیشت خود و خانواده خود و افراد دیگر را تأمین می کند و گاهی دهها و صدها نفر از این تلاش ارتزاق می کنند.

صنایع دستی در کشور مغفول مانده است

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه صنایع دستی و فنی حرفه ای و… می تواند فرصت هایی را برای معیشت خانوارها ایجاد کند اظهار کرد: متاسفانه صنایع دستی در کشور ما مغفول است و ظرفیت هایی دارد که می توان از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد: در طول یکماه گذشته در زمینه سرمایه گذاری و خرید محصولات صنایع دستی در استان اتفاقات خوبی افتاده و امیدواریم استمرار و ادامه یابد.

آقازاده با تاکید بر فعالیت مفید کمیته امداد در اشتغال زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست تصریح کرد: عملکرد کمیته امداد امام خمینی مصداق مثلی است که برای کمک به کسی به او ماهی ندهید بلکه ماهیگیری یاد بدهید.

وی افزود: اشتغال زنان  به خصوص مشاغل خانگی از ظرفیت های نهفته ای است که با انسجام و برنامه ریزی می توان از آن استفاده کرد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی