چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۲۷:۳۹

کلینیک‌های درمانی در بیمارستان ولیعصر(عج) اراک افتتاح می‌شوند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: جراحی‌های درمان بیماری چاقی با تعرفه دولتی در این بخش انجام می‌شود و قرار است کلینیک‌های درمانی نیز در این بیمارستان در ماه آینده افتتاح شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی :

کلینیک‌های درمانی در بیمارستان ولیعصر(عج) اراک افتتاح می‌شوند

سیدمحمد جمالیان ظهر امروز در دومین مجمع سلامت شهرستان اراک با اشاره به اهمیت اجتماعی کردن سلامت اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که در سطح استان وجود دارد و اتفاقاتی که در استان درحال وقوع است، این ضرورت احساس می‌شود که به کمک سازمان‌های مربوطه بتوانیم سطح سواد جامعه را به منظور پیشگیری از بیماری ارتقاء دهیم.

وی افزود: بهترین سرمایه‌گذاری توجه به اصل پیشگیری و تقدم آن بر درمان است، شایع‌ترین علامتی که در بیماری فشار خون وجود دارد، بی‌علامتی است، اکثر افراد مبتلا به این موضوع هیچگونه علائمی ندارند که در این راستا نیاز است افزایش تحرک بدنی به عنوان روال زندگی در کنار زندگی صنعتی و مدرن مورد توجه قرا گیرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تصریح کرد: برای نخستین بار در خصوص درمان چاقی و افزایش وزن، ظرفیت درمانی خوبی در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) در اراک شکل گرفته و جراحی‌های درمان بیماری چاقی با تعرفه دولتی در این بخش انجام می‌شود و قرار است کلینیک‌های درمانی نیز در این بیمارستان در ماه آینده افتتاح شود.

موضوع دومین مجمع سلامت شهرستان اراک تحرک بدنی است

سرپرست مرکز بهداشت اراک هم در این مراسم با اشاره به اهمیت آموزش و پیشگیری در حوزه سلامت گفت: موضوع دومین مجمع سلامت شهرستان اراک تحرک بدنی است،  با توجه به افزایش چاقی و اضافه وزن باید با فرهنگ‌سازی صحیح فرزندان را به گونه‌ای تربیت کرد که سبک زندگی مناسبی را برای خودشان انتخاب کنند تا در آینده بیماری‌های فشار خون، چربی، دیابت و غیره کمتر مشاهده شود.

سعید محمددوست افزود: در سال ۸۸ در کشور ۴۲٫۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال دچار اضافه وزن و  چاقی بودند که با رشد ۱۶ درصدی این رقم در سال ۹۵ به ۵۳٫۹ درصد رسیده، این آمار در استان مرکزی با رشد ۱۳ درصدی به ۵۷ درصد و در اراک با رشد ۲۰ درصدی به ۶۰ درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: کم‌‌تحرکی در کشور از ۲۹٫۸ درصد در سال ۸۸ به ۹۰٫۳ درصد در سال ۹۵، در استان از ۳۵٫۸ درصد به ۸۹ و در اراک به ۹۲ درصد رسیده، همچنین بیماری دیابت در کشور به ۹٫۵ درصد، در استان ۹ درصد و در اراک نیز ۹ درصد افزایش پیدا کرده که در این راستا ضرورت فرهنگ‌سازی محسوس است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی