چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۰:۱۸:۴۴

سهم ۱۲هزار ميليارد ريالی استان ازتسهيلات رونق توليد/ عملكرد بانک‌های خصوصي در پرداخت تسهیلات ضعيف است

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي با اشاره به اینکه عملكرد بانک‌های خصوصي در پرداخت تسهیلات ضعيف است گفت: از بانک‌های عامل درخواست تسريع در روند بررسي و پرداخت طرح‌ها را داريم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي:

سهم ۱۲هزار ميليارد ريالی استان ازتسهيلات رونق توليد/ عملكرد بانک‌های خصوصي در پرداخت تسهیلات ضعيف است

سعيد فرخي معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرين وضعيت پرداخت تسهيلات رونق توليد در بنگاه‌های توليدي كوچك و متوسط استان گفت: طبق آخرين گزارش در حال حاضر  ٥٣٧ واحد توليدي متقاضي دريافت تسهيلات رونق توليد در سامانه بهين ياب ثبت‌نام کرده‌اند.

فرخی اظهار کرد: از تعداد ٥٣٧ طرح ثبت نامي ٣١٩ طرح با مجموع ١٢ هزار و ٩٢٩ ميليارد ريال تسهيلات درخواستي، به تصويب رسيده و به بانک‌های عامل استان جهت دريافت تسهيلات معرفی‌شده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ٥٤ درصد طرح‌های معرفی‌شده به بانک‌های عامل با ١٧٤ متقاضي در  حوزه صنعت ، ٤٤ درصد طرح‌ها با ١٤٢ متقاضي در حوزه كشاورزي و حدود يك درصد طرح‌ها با ٣ متقاضي در حوزه گردشگري است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي بیان کرد: از اين تعداد تا به امروز به ١٧٢ واحد توليدي متقاضي دريافت تسهيلات مجموعاً ٣ هزار و ٣٢٧ ميليارد ريال تسهيلات پرداخت‌شده است.

فرخی افزود: تولیدکنندگان متقاضي دريافت تسهيلات رونق توليد می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه بهين ياب از اين تسهيلات بهره‌مند شوند .

وی اضافه کرد: در اين دوره تسهيلات سرمايه در گردش، تسهيلات سرمايه ثابت، تسهيلات نوسازي و بازسازي صنايع ، در حوزه صنعت و در بخش‌های كشاورزي و گردشگري نيز به متقاضيان پرداخت می‌شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار مركزي با اشاره به اینکه عملكرد بانک‌های خصوصي در پرداخت تسهیلات ضعيف است خاطرنشان کرد: از بانک‌های عامل درخواست تسريع در روند بررسي و پرداخت طرح‌ها را داريم و انتظار داريم با توجه به اينكه بانک‌های خصوصي از منابع استان استفاده می‌کنند در اين طرح شاهد عملكرد بهتري از آنان باشيم .

فرخی خاطرنشان کرد: در سال جاري ۱۲هزار ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد سهم استان مركزي است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی