چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۰:۱۸:۵۱

مسئولان در مسیر خدمت و حل مشکلات مردم از اختلافات سیاسی اجتناب کنند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه مسئولان در مسیر خدمت و حل مشکلات مردم از اختلافات سیاسی اجتناب کنند گفت: دولت باید برای حل مشکلات اقتصادی و تامین ارزاق عمومی کشور برنامه دقیق و عملیاتی داشته باشد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

مسئولان در مسیر خدمت و حل مشکلات مردم از اختلافات سیاسی اجتناب کنند

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اراک با اشاره به موضوع تامین کالاهای اساسی کشور اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در کشور، ۱۴ میلیارد دلار برای تامین کالای اساسی در سال ۱۳۹۷ پیش‌بینی شده که البته این میزان بودجه در نظر گرفته شده نیاز به مدیریت و نظارت دارد.

وی افزود: نوسانات ارزی و التهابات بازار در جامعه ظلم بزرگی به مردم بوده و باید برای ماه‌های آتی که در پیش رو داریم خود را آماده و مهیا کرده و با مدیریت درست برای حل مشکلات برنامه داشته و اقدام کنیم تا از این طریق ضمن کاهش فشارهای اقتصادی به مردم زمینه حل و برطرف کردن دغدغه عمومی را فراهم سازیم.

دری‌نجف‌آبادی تصریح کرد: بنابراین مدیران ارشد، نمایندگان و همه مسئولان باید با تدبیر و برنامه، حمایت از تولید و اشتغال، پیشرفت و آبادانی روستاها، زمینه حمایت همه جانبه از کارآفرینان و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار داشته باشند و اجازه ندهند برخی اختلافات سیاسی جلوی کار و تلاش در جامعه را بگیرد.

وی اضافه کرد: شرایط امروز ما شرایطی متفاوت نسبت به تمام تهاجامت و جنگ‌های قبلی است پس مسئولان باید برنامه‌ریزی منسجم و درستی برای تامین کالا و ارزاق مورد نیاز مردم داشته باشند تا از بروز هرگونه نوسان و مشکلات و فشار اقتصادی در جامعه جلوگیری شود.

امام جمعه اراک با اشاره به برنامه آمریکایی‌ها علیه ایران اسلامی گفت: آمریکایی‌ها تصور کردند با این تحریم‌ها که در تحقق آنها از مرتجعین منطقه، منافقین و خودفروشان بهره‌ می‌برند، پشت ملت بزرگ و مقاوم ایران را خواهند شکست اما این خواب پریشانی برای آنها است که هیچگاه محقق نمی‌شود و باید شکست ملت بزرگ ایران را به گور ببرند هرچند در طول ۴۰ سال اخیر بارها و بارها از این ملت بزرگ سیلی سختی خورده‌اند و قطعا در این برهه و مرحله نیز به شدت شکست می‌خورند.

وی ادامه داد: مردم هوشیار و بابصیرت ما ده‌ها سال است که آمریکایی‌ها را امتحان کرده‌اند و شخصیت خبیث و غیرقابل اطمینان آنان برای همه مردم ما عیان است بنابراین هرگز به آمریکایی‌ها اعتماد نداشته و نداریم زیرا آمریکایی‌ها به هیچ‌ کدام از ملت‌های منطقه خدمت نکردند، بلکه از جنگ‌افروزان و مرتجعین منطقه در جنگ‌ها حمایت کرده و مسبب بسیاری از مشکلات منطقه هستند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: آمریکایی‌ها و نقش شوم آنها در کودتای ۲۸ مرداد، جنگ تحمیلی و سقوط هواپیمای مسافربری ایران عیان بوده و مسبب اصلی بوده‌اند حتی در این مسیر از منافقینی که سبب شهادت شهیدان رجایی، باهنر و بهشتی شدند را حمایت کردند که  باید پاسخگوی جنایات خود باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به قیام مردمی نوزدهم دی قم اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری درباره این حادثه مهم در تاریخ ایران اسلامی بیانات بسیار مهم و روشنگری داشتند و فرمودند محاسبات آمریکایی‌ها غلط و بچگانه است زیرا آمریکایی‌ها فکر کرده‌اند که با تحریم‌ها می‌توانند با ایجاد فشار اقتصادی، مردم ایران را از پای درآورند درحالی که این خیالی خام و احمقانه است.

دری نجف‌آبادی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به سالروز عملیات کربلای۵ اشاره کرد و افزود: عملیات کربلای ۴ و کربلای ۵ دو عملیات دارای اهداف مشخص بود که البته در عملیات کربلای ۴ مسئولان در مرحله‌ای متوجه شدند که عملیات لو رفته و کمی کوتاه آمدند، اما چند روز بعد با عملیات کربلای ۵ عظمتی آفریدند و با امکانات محدود پیش رفتند و دشمنان را شکست دادند.

وی حضرت زینب را الگویی حسنه برای زنان جامعه ما دانست و بیان کرد: حضرت زینب کبری(س) مظهر غیرت، شجاعت، صبر و بردباری، حجاب و عفاف و تقوا هستند و ملت ما به وجود حضرت زینب (س) افتخار می‌کند ریرا ما زینبی هستیم و برده بیگانگان و دشمنان نمی‌شویم که این بزرگترین پیام کربلاست که حضریت زینب(س) آنرا به گوش عالم رساند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی