یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۴۱:۱۲

رشد پرداخت زکات در استان مرکزی بالاتر از میانگین کشوری است

استاندار مرکزی گفت: طی سال گذشته در عایدات و جمع آوری زکات، نسبت به سال ۹۵ بیش از میانگین کشور برای استان مرکزی افزایش ثبت شده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد؛

رشد پرداخت زکات در استان مرکزی بالاتر از میانگین کشوری است

سید علی آقازاده روز سه شنبه در همایش شورای زکات استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: طی سال گذشته میانگین کشور در عایدات زکات نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ افزایش ۴۰ درصدی را نشان می دهد، این در حالی است که به برکت تلاش کشاورزان و شورای زکات استان مرکزی، در این استان ۶۵ درصد افزایش ثبت شده است.

وی افزود: این کارنامه درخشانی در حوزه عایدات و جمع‌آوری زکات به شمار می‌رود که گویای تلاش و اعتقادات دینی کشاورزان و پایبندی به تعهدات مردم استان به فرایض دینی است.

آقازاده خاطرنشان کرد: این حساس ترین و عالی ترین اقدامی است که در یک جامعه دینی و الهی شاهد آن هستیم و همه در تلاش هستند که امسال و سال‌های آینده کارنامه استان در حوزه زکات درخشان تر از آنچه هست باشد.

استاندار مرکزی بیان داشت: موضوع زکات نه تنها در دین اسلام بلکه در تمام ادیان الهی توصیه شده، البته در دین مبین اسلام کامل تر است.

وی ادامه داد: میلیون ها افراد مستمند و نیازمند جامعه امروز به برکت اجرای فریضه الهی و دینی به نام زکات برایشان تامین معیشت می  شود و زندگی می گذراند و از خیلی آسیب های اجتماعی و بزهکاری ها مصون می مانند.

آقازاده تصریح کرد: بر همین مبنا در جامعه امروز و برای تقویت ساز و کار مالی کسانی که فعالیت می‌کنند و از زمین و باران و دیگر نعمات خداوند بهره برداری می کنند بخشی از درآمد خود را جهت کمک به افراد مستمند و نیازمند در قالب و به عنوان زکات مصرف کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: بنابراین برای همه کشاورزان و بهره برداران در سطح کشور و استان که زیر سایه نظام جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنند زکات را به عنوان یکی از فرایض دینی مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی