چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۰۶:۱۶

انتقال آب از هفتیان به تفرش از پروژه‌های مهم استان مرکزی است

استاندار مرکزی با بیان اینکه انتقال آب از هفتیان به تفرش از پروژه‌های مهم استان مرکزی است گفت: پروژه آبرسانی به ۴۰ روستای شهرستان تفرش در حال اجرا است.

استاندار مرکزی:

انتقال آب از هفتیان به تفرش از پروژه‌های مهم استان مرکزی است

سیدعلی آقازاده  در نشست شورای اداری شهرستان تفرش با اشاره به پروژه انتقال آب از هفتیان اظهار داشت: یک از پروژه‌های مهم استان انتقال آب از هفتیان به تفرش بوده که در صورت بهره‌برداری می‌تواند سبب توسعه شهرستان و عاملی برای جذب سرمایه‌گذاران در این شهرستان شود.

وی افزود: ۴۰ روستا در محدوده این لوله‌گذاری قرار دارند و درمجموع طول خط انتقال ۹۰ کیلومتر که انجام این پروژه می‌تواند مشکل آب شرب شهر تفرش و بسیاری از روستاهای آن را برطرف کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با انجام بخشی از این پروژه تاکنون ۲۰ روستا از آن بهره‌مند شده و مشکل آب شرب آنها برطرف شده است که با تکمیل آن تمامی روستاهای واقع در مسیر این خط انتقال و همچنین شهر تفرش از نعمت آب شرب حاصل از آن بهره‌مند می‌شوند.

آقازاده بیان کرد: درراستای پیگیری‌های انجام شده برای انجام این پروژه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور خرید لوله مورد نیاز این پروژه به آب منطقه‌ای استان اختصاص یافته که به دنبال آن پیمانکار مربوطه برای انجام لوله‌گذاری بیش از ۲۰ کیلومتر از این خط انتقال تا چند روز آینده مشخص می‌شود، طبق پیش‌بینی‌های انجام شده این پروژه با فاینانس داخلی و با استفاده از اعتبارات دولتی در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: از دیگر نیازهای زیربنایی برای توسعه شهرستان تفرش، توسعه زیرساخت‌ها جاده‌ای و توسعه راه‌ها است که تونل نقره‌کمر از کارهای مهم در این زمینه بوده و ضمن این که در توسعه راهای ارتباطی می‌تواند موثر باشد، تاثیر به سزایی را در جذب سرمایه‌گذار و گردشگر برای این شهرستان می‌تواند داشته باشد.

استاندار مرکزی با اشاره به جشن چهل‌سالگی انقلاب گفت: با توجه به شدت توطئه‌ها و هجمه‌های دشمنان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید بیش از پیش درراستای اتحاد و همبستگی تلاش کنیم و با ارتباط عمیق دولت و مردم این توطئه‌ها را نقش بر آب کنیم و جشن‌های امسال دهه فجر را با شکوه هر چه بیشتر برگزار کنیم.

آقازاده عنوان کرد: باید تمام مسئولان بکوشند تا بتوانیم طرح‌های اماده بهره‌برداری بسیاری را در این ایام افتتاح کنیم و با ایجاد نشاط و شادی بکوشیم تا مردم حلاوت و شیرینی خدمات این چند سال را بچشند.

وی افزود: از آنجایی که ۸۰ درصد لوازم و تجهیزات ورزشی کشور از راه واردات تامین می‌شود باید درراستای ایجاد یک شهرک تخصصی برای تولید در این زمینه اقدام اساسی انجام دهیم چراکه در شرایط کنونی ایجاد این شهرک یکی از نیازهای اصلی کشور و به تبع آن استان به منظور جلوگیری از واردات این حوزه باشد که شهرستان تفرش می‌تواند در این زمینه مکان مناسبی باشد که علاوه بر هدف اصلی می‌تواند سبب ایجاد فرصت‌های اشتغال شده و منجر به خودکفایی شود.

استاندار مرکزی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان گفت: گردشگری یکی از ابعاد مورد توجه در تفرش است که باید با درنظر گرفتن ظرفیت‌های گردشگری و استفاده از توان سرمایه‌گذاران در این بخش درراستای این صنعت را در تفرش بارور کرد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی