یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۱۷:۴۹:۵۶

خسارات ناشی از قطعی برق واحدهای تولیدی به آنها پرداخت شود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: خسارات ناشی از قطعی برق واحدهای تولیدی به آنها پرداخت شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:

خسارات ناشی از قطعی برق واحدهای تولیدی به آنها پرداخت شود

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عصر امروز در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر صنعت برگزار شد اظهار داشت: در دلیجان قیمت زمین در شهرک‌های صنعتی گران تر شده است که به همین سبب سرمایه‌گذاری در این مناطق کمتر شده، به همین منظور باید در قیمت زمین‌ در شهرک‌های صنعتی محلات و دلیجان تجدید نظر شود.

وی ادامه داد: مالیات در واحدهای صنعتی شهرستان‌های محلات و دلیجان نیم درصد است که پیشنهاد می‌شود به یک صدم درصد برسد، به شرطی که سود تقسیم نشود، به همین منظور اگر سرمایه‌گذاری شود با توجه به شرایط تحریم با ایجاد مشوق باید به این سمت حرکت کنیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به قانون بهبود محیط کسب و کار ،بحث مداخله دولت باید کاهش پیدا کند، به همین سبب این موضوع باید جدی گرفته شود، طبق قانون اگر دستگاه‌های مربوطه آب‌ برق، گاز را قطع کنند باید خسارت به دستگاه‌ها پرداخت شود، امسال قطعی برق داشتیم اما خسارتی پرداخت نشد، به همین منظور باید خسارات وارده به واحدهای تولیدی پرداخت شود.

بیشتر بخوانید

سلیمی افزود: مشکل دیگر دادگاه‌های تخصصی است که با توجه به این که از سال ۹۰ این قانون تصویب شده، هنوز در استان دادگاه تجاری وجود ندارد، با توجه به این که هدف شورا اصلاح قوانین و مقررات و دستورالعمل‌ها است باید شرایطی فراهم شود تا مسیر تولید باز شود.

وی عنوان کرد: باید مدیرانی تربیت کنیم که وزیر از خارج از کشور نیاوریم، در همین راستا وزیر خارجه باید کمک کند که اکنون با این خلاء در کشور مواجه هستیم که از ظرفیت‌های موجود استفاده نکردیم، با توجه به قانون رفع موانع تولید، مابه تفاوت ارزی ریالی وجود دارد که باید پرداخت شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به رقابت‌پذیری بین‌المللی که وجود دارد که در این حوزه  رتبه سوم را داریم، بنابراین اگر بتوانیم روند خود را به شکلی ترسیم کنیم که در این زمینه فعالیت کشور سالانه ۲۰ درصد افزایش پیدا کند تا بتوان به خودکفایی و استقلال اقتصادی برسیم، بنابراین باید ظرفیت‌های قانونی فعال شوند.

سلیمی خاطرنشان کرد: طبق قانون باید به تولیدکننده یارانه داده شود که متاسفانه مشکل افزایش یارانه به مصرف‌کننده را داریم.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی