دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۰۵:۰۹

استان مرکزی ظرفیت‌ها و تنوع تولیدی بالایی برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد

معاون هماهنگی و توسعه امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی ظرفیت‌ها و تنوع تولیدی بالایی برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد.

معاون هماهنگی و توسعه امور اقتصادی استاندار مرکزی:

استان مرکزی ظرفیت‌ها و تنوع تولیدی بالایی برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد

سعید فرخی شامگاه دوشنبه در آئین استقبال از سفیر اتریش در استان مرکزی با اشاره به مراودات بین دو کشور اظهار داشت: شهر اراک مرکز استان مرکزی و به عنوان پایتخت صنعتی کشور است، استان مرکزی دارای  جمعیت حدود یک میلیون ۵۰۰ هزار نفری است، استان مرکزی جز استان‌های اقتصادی مهم کشور است.

وی افزود: استان مرکزی به سبب داشتن بیش از سه هزار واحد صنعتی، تولید بیش از سه میلیون تن محصولات کشاورزی، ظرفیت‌های گردشگری و داشتن موقعیت ویژه، به عنوان یک استان مهم کشور است.

معاون هماهنگی و توسعه امور اقتصادی استاندار مرکزی تصریح کرد: سفیر اتریش در برنامه سفر به استان مرکزی ملاقات  با استاندار مرکزی، شهردار اراک، بازدید از یکی از واحدهای  تولیدی در حوزه نفت و گاز استان، نشست با فعالان اقتصادی دارد، امیدواریم اروپا به پایبندی به برجام سبب افزایش فعالیت و مراودات اقتصادی شود.

فرخی بیان کرد: در استان مرکزی زمینه‌های همکاری بسیاری وجود دارد، زیرا استان مرکزی دارای تنوع صنعتی و غیره است.

معاون هماهنگی و توسعه امور اقتصادی استاندار مرکزی اضافه کرد: مردم کشور ایران به طی کردن را‌های سخت عادت دارند، هم اکنون وقت این است که اروپا تصمیمات جدی و سختی بگیرد و همراه تعهدات خود، همراه ایران باشد، مطمئن هستیم این دوران هم به خوبی و با سربلندی مردم ایران می‌گذرد، تنها آزمون تعهد اروپا باقی می‌ماند.

بیشتر بخوانید

روابط خوبی بین اتاق بازرگانی استان مرکزی و اتریش برقرار است

رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی هم در این آئین با اشاره به سفر هیئت‌های اتریشی به کشور و استان گفت: سhل گذشته اتاق بازرگانی استان مرکزی میهمان اتاق بازرگانی اتریش در وین بود، روابط خوبی بین اتاق بازرگانی استان و اتریش برقرار است.

منوچهر توسطی افزود: امیدواریم باتوجه به سوابق سیاسی خوب بین ایران و اتریش، روابط تجاری خوبی هم با همکاری سفیر اتریش در ایران، بین فعالان اقتصادی استان و کشور با اتریش برقرار شود.

وی تصریح کرد: قطعا در بسیاری از موارد مثل آموزش، استارت‌آپ‌ها، قطعات و غیره به اتریش نیازمند هستیم.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی