دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۱۵:۴۳

آخرین جزئیات برگزاری کنگره ملی “نقش امام(ره) در دفاع مقدس” از زبان فرمانده سپاه استان مرکزی

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی آخرین جزئیات برگزاری کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید گلگون کفن استان را تشریح کرد و گفت: این کنگره ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

فرهنگی/اجتماعی؛

آخرین جزئیات برگزاری کنگره ملی “نقش امام(ره) در دفاع مقدس” از زبان فرمانده سپاه استان مرکزی

سردار محسن کریمی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به آخرین وضعیت اقدامات کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم به منظور برگزاری اجلاسیه‌ها انجام شده که ان‌شاءالله از یک ماه آینده شاهد برگزاری هشت اجلاسیه این کنگره هستیم تا پایان سال که شامل اجلاسیه‌های دانشجویی، دانش‌آموزی، حضرت امام(ره)، ورزشکاران، بانوان، طلاب و سنگرسازان بی‌سنگر می‌شود و اجلاس اصلی هم قرار شد که در تاریخ پنجم اردیبهشت سال ۹۸ برگزار شود، زمان‌بندی اجلاس اصلی به سبب هم زمان شدن کنگره استان مرکزی با ۵ استان دیگر نظیر کرمان و غیره دچار تغییر شد.

وی افزود: برای این اجلاسیه‌ها هماهنگی‌های لازم انجام شده و قرار شده که هر یک از اینها در یک شهرستان برگزار شود، برای مثال در محلات جلسه داشتیم که مسئولان پای کار آمدند که در این شهرستان روحانیون با محوریت شهید محلاتی و ۱۱۰ شهید روحانی است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: در شهرستان ساوه اجلاسیه کارگری، در دلیجان بحث شهدای مدافع حرم، به احتمال بالا بحث بسیج سازندگی را در فراهان اجرا می‌کنیم و اجلاسیه حضرت امام(ره) هم در بیت آن حضرت در خمین برگزار می‌شود، مابقی اجلاسیه‌ها هم داخل استان برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید

انتشار ۱۴۰ عنوان کتاب در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان مرکزی

کریمی بیان کرد: درحال حاضر محتوای لازم که شامل مستندات، کتاب، مقاله و غیره بوده درحال تهیه است، خوشبختانه موفق شدیم بیش از ۱۴۰ عنوان کتاب از دستاوردهای استان، خاطرات و زندگینامه شهدا، به‌ویژه فرهنگنامه شهدا را زیر چا ببریم، این موارد نیاز به هزینه داشت و ما قصد تحمیل هزینه دولتی را نداشتیم که خوشبختانه خیران سختی حاضر به تامین مبالغ لازم شدند.

وی ادامه داد: البته سعی شده که نهایت غنایت را انجام دهیم که خدای ناکرده شاهد اصراف منابع در این وضعیت اقتصادی نباشیم، این اجلاسیه‌ها زمینه‌ای برای برگزاری اجلاس اصلی است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عنوان کرد: خوشبختانه مستندات خوبی هم آماده شده که در زمان مناسب از شبکه استانی و سراسری پخش می‌شود، خود هر اجلاسیه هم محتوای ویژه، هدف ویژه و جامعه هدف ویژه دارد.

کریمی اضافه کرد: برای مثال در اجلاسیه دانشجویی برنامه داریم در ۸۰ واحد دانشگاهی استان، یک روز در رابطه با انقلاب و امام و دستاوردهای دفاع مقدس با دانشجوها در زمینه‌های مختلف برنامه داشته باشیم، در آموزش و پرورش عموما همه مدارس و در حوزه طلاب و روحانیت، حوزه‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرد که این به این منظور بوده که عمومیت ببخشیم و این برنامه به جمعیت خاصی اختصاص پیدا نکند و در جامعه شاهد این موضوع باشیم.

دستاوردهای دفاع مقدس یک گنج است

وی افزود: از همشهریان و هم‌استانی‌ها تقاضا می‌شود که با توجه به این که بنا داریم تجلیل از شهدا به صورت مردمی اتفاق بیفتد، هر کس به هر اندازه که توان دارد حتی در حد یک تراکت، ارادت خود را به شهید و شهادت ابلاغ کند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: همان طور که اعتقاد داریم جنگ را مردم اداره کردند و ذره ذره‌های مردم جمع شدند و غلبه بر دشمنان را رقم زد، الان هم این موضوع باید عمومیت پیدا کند. کریمی بیان کرد: چراکه دستاوردهای دفاع مقدس یک گنج است و این گنج متعلق به مردم بوده و مردم نقش داشتند که این گنج شکل گرفته و الان هم باید دستاوردها در میان مردم به‌ویژه برای نسل جوان تبیین شود که مطمئنا اگر تجارب دفاع مقدس را به خوبی به کار بگیریم در صحنه‌های جدید و جنگ اقتصادی می‌دانیم که چگونه باید با دشمن رفتار کنیم تا به پیروزی برسیم.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی