دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۲۲:۳۷

۱۵ رئیس هیئت ورزشی استان مرکزی مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شدند+جدول

در راستای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان ۱۵ رئیس هیئت ورزشی استان مرکزی مشمول این قانون شدند.

خبر؛

۱۵ رئیس هیئت ورزشی استان مرکزی مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شدند+جدول

با اجرایی‌شدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سراسر کشور، علاوه بر مدیران دستگاه‌ها و مؤسسات دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی در سراسر کشور که بازنشسته شده‌اند روسای هیئات ورزشی که بازنشسته هستند نیز باید صندلی خود را به جوانان بسپارند.

طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تنها استفاده از بازنشستگان دولتی در جایگاه‌های رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور و اعضای شورای نگهبان، وزرا و نمایندگان مجلس و معاونین رئیس جمهور، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای ۳ سال و فرزندان شهدا ممکن است.

از طرفی براساس این قانون به‌طور مطلق، به‌کارگیری بازنشستگان ممنوع است که این اطلاق شامل به‌کارگیری در قالب اشتغال مجدد، قراردادی، ساعتی، خرید خدمت و حتی شامل اعاده به خدمت هم می‌شود.

در این راستا، ۱۵ رئیس بازنشسته هیئت‌های ورزشی استان مرکزی که مشمول این قانون می‌شوند باید پست خدمتی را ترک کرده و از این منصب خداحافظی کنند تا شاهد حضور جوانان در این پست‌ها باشیم.

بیشتر بخوانید

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با تایید وجود ۱۵ رئیس بازنشسته در هیئات ورزشی استان مرکزی اظهار داشت: براساس قانون ابلاغی در کل ۱۵ رئیس هیئت در استان مرکزی وجود دارد که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند.

عابد حقدادی افزود: با توجه به ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان توسط دولت به دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت ورزش و جوانان، اداره کل ورزش و جوانان استان نیز همزمان با دیگر استان‌ها فعالیت خود را برای اجرای صحیح این قانون آغاز کرده است.

وی افزود: در استان مرکزی پانزده رئیس هیئت مشمول این قانون شده‌اند که این افراد حداکثر تا ۱۵ آذر ماه باید پست خود را ترک کنند که بعد از این تاریخ اداره کل ورزش و جوانان استان برای هیئاتی که شامل این قانون شده‌اند سرپرست تعیین کرده و  سرپرست در اسرع وقت با هماهنگی فدراسیون زمینه برگزاری مجامع انتخابی را فراهم می‌آورد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی