دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۳۶:۴۴

افزایش تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان در حال پیگیری است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان در حال پیگیری است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی:

افزایش تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان در حال پیگیری است

سیدمهدی مقدسی ظهر امروز در شورای اداری شهرستان کمیجان اظهار داشت: بسیج در حوزه‌های مختلف ایران اسلامی اثرگذار بوده و درخشش این شجره طیبه‌ای که امام(ره) پایه‌گذاری کردند به نحوی است که در قلوب تمام آزادی‌خواهان جهان فراتر از ایران نقش بسته است.

وی افزود: در کشور اسلامی هم حوزه فعالیت‌های بسیج از دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی گرفته تا حضور برجسته در جبهه‌های مبارزه دفاع مقدس، مبارزه با استکبار و در خدمات‌رسانی به مردم در مناطق محروم و همچنین بلایای طبیعی چون زلزله نقش بسیج پررنگ است و امیدواریم همه ما که افتخار می‌کنیم که بسیجی هستیم دست در دست هم دهیم تا فضایی را که ایجاد شده فراتر از بسیج که متعلق به آحاد مردم است را تقویت کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نخستین موضوع این که با وزیر راه و شهرسازی سابق جلسه مفصلی هم مکتوب و هم شفاهی داشته‌ایم و تاکید کرده‌ایم که وضعیت فعلی جاده‌ها اصلا زیبنده شهرستان‌های اراک، خنداب و کمیجان نیست و پروژه‌ها را هم تفکیک کرده‌ایم.

مقدسی بیان کرد: پروژه‌های بین وفس-آقچه قلعه، مسیر همدان، کمیجان به آهنگران، کمیجان به میلاجرد، میلاجرد به خنداب، میلاجرد به همدان، کمیجان به همدان، بحث راستگردان، یاسبلاغ به امامزاده عباس(ع) و غیره در جلسه که با حضور وزیر داشتیم مطرح و تاکید شد.

وی ادامه داد: اما متاسفانه وزیر از وزارت راه رفت، دستوراتی دادند، برای مثال با توجه به نامه‌ای که پیگیری کردیم، ۵ میلیارد تومان را وزیر راه و شهرسازی سابق با تاکید به رئیس برنامه و بودجه دستور داده‌اند که برای جاده وفس داده شود که ردیف هم برای ان مشخص کردند و پیگیر هستیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از بودجه سال ۹۸ علی‌رغم وجود تنگناهای بسیار رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان، استاندار باید بیشتر در بودجه شهرستان برای موضوع جاده توجه کنند، زیرا یکی از دغدغه‌های اصلی مردم جاده است، از گلوبال استانی این کار انجام شود.

بیشتر بخوانید

مقدسی اضافه کرد: با وزیر جدید راه هم صحبت کرده‌ایم و مطرح کرده‌ایم که باید نگاه راه و شهرسازی به بحث راه در این شهرستان‌ها تغییر پیدا کند، بنابراین موضوع جاده برای ما مهم بوده و به طور حتم پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: فرماندار شهرستان هم باید اولویت نخست را مسیر محورهای مواصلاتی قرار دهد اما در کنار موارد دیگر، البته تنگناهای اعتباری وجود دارد، نمی‌شود شعار داد، ما در کنار این که وظیفه داریم دغدغه‌های مردم را برطرف کنیم باید واقعیت‌ها را هم بیان کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخشی از اعتبارات در استان بوده و بخشی در مرکز که آن را هم باید همه با هم پیگیر باشیم، از ابزار قانونی در شورای تامین در رابطه با موضوعی که در رابطه با اسناد وجود دارد استفاده می‌کنیم، مکاتبات فراوانی در این زمینه انجام شده است.

مقدسی بیان کرد: دو اتفاق در مجلس شروع شده، اتفاق نخست این که در حوزه‌های انتخابیه براساس قانون اساسی متناسب با افزایش جمعیت باید تعداد نمایندگان تغییر پیدا کند، بنده و دیگر نماینده این حوزه‌ها از طریق کمسیون شوراها پیگیری کرده‌ایم، مصوبه شوراهای کمیسیون مجلس را برای این که یک نماینده دیگر به نمایندگان اراک، خنداب و کمیجان اضافه شود و از این سه نماینده یکی را مختص دو شهرستان کمیجان و خنداب قرار دهند دنبال کردیم که تصویب و چاپ هم شده و در صحن هم آمده است، اما از آنجایی که نمایندگان پیشنهاداتی را می‌توانند برای اصلاح پیش لوایح و لوایح داشته باشند امیدواریم به سرانجام مطلوب برسد.

وی ادامه داد: اتفاق دوم استانی شدن انتخابات است که این را هم بنده به فال نیک می‌گیرم که اگر انتخابات استانی شود یک مقدار نوع نگاه جایگاه مجلس و نوع نگاه شاید کامل‌تر شود که مجلس به کلیات این طرح رای داده و الان در شورای نگهبان است و امیدواریم به سرانجام برسد که اگر برگردد روی جزئیات و شیوه‌های آن باید صحبت کرد که استانی شدن انتخابات مزایای بسیاری دارد، اما اضافه شدن نماینده دیگر به این حوزه‌های انتخابیه را به جد پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی