دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۳۰:۱۳

۲۶ دوربین ترافیکی در جاده‌های استان مرکزی نصب می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ۲۶ دوربین ترافیکی در جاده‌های استان مرکزی نصب می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی:

۲۶ دوربین ترافیکی در جاده‌های استان مرکزی نصب می‌شود

علی زندی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به نصب دوربین‌های نظارت پایش ترافیکی در استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر دوربین‌های موجود ۲۶ دوربین در سطح جاده‌های استان مرکزی در حال نصب و در دست بهره‌برداری داریم.

وی افزود: زیرساخت ۳۶ دوربین دیگر هم از قبیل جانمایی و اتصال برق، نصب پایه و غیره انجام شده و الان تنها بحث تحویل آنها مانده که به محض تحویل دوربین‌ها، نصب آنها انجام می‌شود که شبکه‌ای لینک‌شده از دوربین‌ها هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی تصریح کرد:  با ثبت ورود و خروج خودرو در یک محدوده، مجاز بودن یا نبودن سرعت آن را می‌سنجند و به طور قطع جریمه مربوطه اعمال می‌شود، با این کار بالاتر بودن سرعت مجاز استان از میانگین کشوری جبران می‌شود.

زندی‌فر عنوان کرد: یکی از مواردی که در تصادفات استان دیده می‌شود بالا بودن شدت تصادفات است که به سبب بالاتر بودن سرعت از حد مجاز بوده که با نصب دوربین‌های جدید امیدواریم این مشکل هم برطرف شود، ۶ دوربین دیگر هم برای آزادراه ساوه-همدان خریداری شده که در آینده نصب می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به نقاط حادثه خیز استان مرکزی گفت: پس از نخستین شناسایی نقاط حادثه‌خیز ۱۱۷ نقطه در استان شناسایی شد که خیلی از اینها برطرف شده و به ۶۴ نقطه رسید.

وی اضافه کرد: پس از آخرین مرحله شناسایی ۳۲ نقطه داشتیم که سال گذشته طرح رفع ۱۰ نقطه توسط مشاور تهیه شده است، بودجه گرفته شده و در مرحله مناقصه هستند، برخی از آنها به قرارداد رسیده و عملیات اصلاح آنها در دستور کار قرار گرفته است، در رابطه با ۲۲ نقطه باقیمانده هم، آشکارسازی انجام شده که مورد تایید پلیس هم قرار گرفته است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی