دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۰۱:۰۱

هشتمین دوره جایزه ادبی یوسف در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: هشتمین دوره جایزه ادبی یوسف در استان مرکزی برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:

هشتمین دوره جایزه ادبی یوسف در استان مرکزی برگزار می‌شود

مصطفی مشایخی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه هشتمین دوره جایزه ادبی یوسف استان مرکزی اظهار داشت: در این مراسم از هفت عنوان کتاب صوتی دفاع مقدس استانی رونمایی شود که ۶ عنوان از این کتاب‌ها مربوط به بزرگسالان و با مشارکت اداره کل نهاد کتابخالنه‌های عمومی استان ایجاد شده است.

وی افزود: همچنین یک عنوان مجموعه کتاب کودک است که در آن ۱۰ کتاب کودک وجود دارد و با مشارکت صدا و سیما تولید شده است، کلیات ۴۲ اثری که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است در حوزه دفاع مقدس، خرمشهر، مدافعان حرم و مقاومت فلسطین به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: از ۴۲ اثر ارسال شده چهار مورد در حوزه خرمشهر، دو اثر مدافعان حرم و مابقی در حوزه دفاع مقدس است، سه برگزیده در حوزه دفاع مقدس و دو برگزیده هم در حوزه خرمشهر وجود دارد.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف ترغیب و تشویق نویسندگان جوان، شناسایی استعدادها، بروز خلاقیت‏‌ها و کمک به خلق و تولید داستان کوتاه در حوزه دفاع مقدس، تمرکززدایی هویت‌بخشی به فعالیت‌های استانی برگزار شده است.

مشایخی بیان کرد: با توجه به این که این مراسم به صورت کشوری برگزار می‌شد، امسال برای استفاده و شناسایی هنرمندان و نویسندگان بومی استان‌ها به صورت استانی برگزار و برگزیدگان به مرحله کشوری معرفی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه جایزه ادبی یوسف ضمن تجلیل از برگزیدگان، از هشت عنوان کتاب صوتی هم رونمایی می‌شود، این مراسم روز پنجشنبه ۲۴ آبان ماه در اداره کل بنیاد حفظ آثار برگزار می‌شود.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی