دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۴۶:۱۲

پلاک‌های معارض پروژه تقاطع غیرهم‌سطح سنجان اراک تملک می‌شود

پلاک‌های معارض در پروژه تقاطع غیرهم‌سطح سنجان اراک تملک می‌شود.

درراستای تاکید بر سرعت‌بخشی به روند تکمیل پروژه غیرهم‌سطح سنجان اراک؛

پلاک‌های معارض پروژه تقاطع غیرهم‌سطح سنجان اراک تملک می‌شود

پروژه غیرهم‌سطح سنجان اراک به عنوان یکی از پروژه‌های مهم مدیریت شهری مدت‌ها است که آغاز شده اما سرعتی در روند تکمیل پروژه دیده نمی‌شود و همین موضوع مشکلات عدیده‌ای را برای مردم این منطقه و حتی رانندگانی که از این مسیر تردد می‌کنند به وجود آورده است.

از همین رو نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی درراستای تاکید بر سرعت‌بخشی به روند تکمیل این پروژه بازدیدی را به همراه مدیرکل راه و شهرسازی به‌عنوان کارفرمای اصلی این پروژه و اعضای شورای شهر و مسئولانی از دیگر دستگاه‌های اجرایی داشتند که موانع و مشکلات این پروژه در جریان این بازدید مطرح شد و نظرات و پیشنهاداتی ارائه و تصمیماتی در رابطه با سرعت‌بخشی به روند اجرای پروژه اتخاذ شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در این بازدید با اشاره به اقدامات انجام‌شده در رابطه با این پروژه گفت: بحث تملک پلاک‌های معارض باقیمانده در مسیر اجرای این پروژه را دنبال می‌کنیم، در این مدت به صورت هم‌پوشانی بحث تکمیل واریانت کنارگذر سنجان را هم دنبال می‌کنیم.

احمد مرزبان افزود: در زمینه عملیات اجرایی کنارگذر در سطح بیس قرار داریم، بیس آن دپو شده و بخشی فیبر نوری است که اگر جا به جا شود ادامه کار دنبال می‌شود، که با توجه به قول معاون عمرانی استاندار به سرعت قرار شده که انجام شود.

تعیین درصد موانع مربوط به شهرداری در پروژه و بحث تملک‌ها

عضو شورای شهر اراک هم در این بازدید با اشاره به این پروژه گفت: موضوعی که در رابطه با این پروژه وجود دارد این که این پروژه مدتی است که عملا تعطیل شده است و ما به عنوان شورای شهر باید بدانیم که چند درصد از موانع این پروژه به شهرداری و بحث تملک‌ها مربوط می‌شود.

پیمان رشیدی تصریح کرد: این پروژه چندین سال است که تعطیل شده، درحالی که این مسیر شاهراه است و هر روز مردم درحال تردد هستند، پتروشیمی و پالایشگاه و نیروگاه شازند را هم که درنظر بگیریم حجم تردد این مسیر مشخص می‌شود و این درحالی است که از زمان بازدید وزیر راه تاکنون هیچ اقدامی نشده است و دائم این مسئله درحال پاس‌کاری است، در صورتی که هنوز اولویتی برای ان تعریف نشده است.

وی ادامه داد: با صحبت جسته و گریخته به نتیجه نمی‌رسیم، مجموعه استانداری و نمایندگان مجلس باید خیلی زودتر به این مسئله ورود می‌کردند و این پروژه باید خیلی پیش از این تکمیل می‌شد زیرا به معضلی اساسی برای مردم تبدیل شده است.

تملک پلاک‌ها به لحاظ بودجه در توان شهرداری نیست

” ایرج رضایی” دیگر عضو شورای شهر اراک هم در این بازدید گفت: تفاهم‌نامه‌ای در رابطه با این پروژه شهرداری با راه و شهرسازی در دوره قبل داشته که با شرایط زیرگذر تفاهم‌نامه داشتند.

وی خاطرنشان کرد: باید بگویم برای پل تفاهم‌نامه تملیکی نداشته است و تملک پلاک‌ها به لحاظ بودجه در توان شهرداری نیست.

کار اجرایی درباره تاسیسات در سمیر پروژه با جدیت دنبال می‌شود

مدیر آب و فاضلاب اراک هم در این بازدید با اشاره به موارد مربوط به این اداره در رابطه با این پروژه گفت: در خط آب پانصدی که چاه‌های سمنگان را به داخل شهر می‌آورد در مسیر این پروژه با ۴ پایه و طول ۴۰۰ متر برخورد داریم، اما طبق روندی که وجود دارد در رابطه با این موارد و پروژه‌هایی که با شهرداری تعریف می‌کنیم صحبت کرده و مسیر مشخص می‌شود اما مراجعه‌ای به اداره آب و فاضلاب نبوده است.

سعید سرآبادانی قاعده این است که مراجعه شود، یکی از معضلات این منطقه این است که جایگزین برای تاسیسات مربوط به ما پیدا نمی‌شود و امکان جا به جایی ترانشه وجود ندارد، اما به هرحال به عنوان شهروند این شهر و دستگاهی که باید تعامل داشته باشیم انتظار داریم که در رابطه با این موضوعات صحبت شود، تامین اعتبارات از سوی راه وشهرسازی انجام شود و مهم‌تر این که مسیر جایگزین برای تاسیسات مربوط به ما مشخص شود.

پیگیر تسریع در روند اجرای پروژه هستیم

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در این بازدید با اشاره بر ضرورت سرعت‌بخشی به این پروژه گفت: بخش آزادسازی کار باید هر چه زودتر انجام شود، مرحله قبل در بازدیدی که با وزیر راه از این پروژه داشتیم قول داده شد که یک سری از تعهدات مالی را سازمان پایانه‌ها انجام دهد و ۱۰ میلیارد تومان وزیر راه قول داد و شهرداری هم متعهد شد که آزادسازی مسیر را انجام دهد اما از آن تاریخ تاکنون این پروژه عملا تعطیل شده است.

علی‌اکبر کریمی بیان کرد: این که این پروژه را به دور تسلسل بیندازیم و مدام پاس‌کاری کنیم درست نیست، بحث اساسی در مورد این پروژه، موضوع منابع آن است که حداقل ۷۰ تا ۸۰ درصد این مبلغ ۱۰ میلیارد تومان باید صرف عرشه می‌شد.

وی ادامه داد: از مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از زمان بازدید وزیر راه از این پروژه تاکنون اعتباری به این پروژه تزریق نشده است، قول دادن‌های این مدلی تاثیری ندارد و این پروژه سبب نارضایتی مردم این منطقه شده و در واقع این پروژه به نام پروژه تاریخی شناخته شده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: منطق کار این است که یک سی پی ام و زمان‌بندی مشخص برای کارهای باقیمانده مشخص شود و به عنوان نمایندگان اراک پیگیری‌های لازم را در رابطه با تامین اعتبار و غیره انجام می‌دهیم. تا ان‌شاءالله اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به‌گزارش تسنیم، براساس طرح مشکلات و مسائل در جریان این بازدید، پروژه‌ای که باید ظرف یک تا دو سال الان تکمیل شده بود امروز بعد از گذشت ۴ سال هنوز به ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی نرسیده است و ۱۰۰ درصد ضرر داشته و هنوز هم از سال ۹۳ تاکنون درگیر عدم هماهنگی‌ دستگاه‌های مربوطه است.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی