یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۱۷:۰۰:۴۰

میزان بارش‌های استان مرکزی ۶۰.۶ درصد نسبت به بلندمدت افزایش یافت

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: میزان بارش‌های استان مرکزی از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه تاکنون) نسبت به میانگین بلندمدت ۶۰ و ۶ دهم درصد بیشتر است.

اداره کل هواشناسی استان:

میزان بارش‌های استان مرکزی ۶۰.۶ درصد نسبت به بلندمدت افزایش یافت

رضا مرادی مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: ۵۰ میلی‌متر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در ایستگاه‌های هواشناسی استان مرکزی به ثبت رسیده که این بارش‌ها نسبت به میانگین بلندمدت ۶۰ و ۶ دهم درصد بیشتر است.

مرادی اظهار کرد: بیشترین افزایش بارندگی در این مدت مربوط به ایستگاه‌های شازند، تفرش، آشتیان و کمیجان است و کمترین میزان افزایش بارندگی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، مربوط به ایستگاه ساوه و مامونیه بوده است.

وی ادامه داد: بررسی آخرین تغییرات خروجی مدل‌های هواشناسی و بررسی تصاویر ماهواره نشان‌دهنده تداوم رگبار باران در برخی از ساعات امروز خواهد بود.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی با اشاره به اینکه شدت ناپایداری‌ها در نیمه شمالی استان بیشتر خواهد بود و در مناطقی احتمال آب‌گرفتگی معابر دور از انتظار نیست افزود: دمای هوا طی دو روز آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت.

مرادی خاطرنشان کرد: سامانه بارشی بعدی از روز چهارشنبه وارد کشور خواهد شد، عمده فعالیت این سامانه در مناطق جنوب غرب کشور خواهد بود اما این سامانه استان مرکزی را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد و از عصر روز چهارشنبه تا بامداد جمعه در برخی از ساعات موجب بارش باران در استان خواهد شد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی