دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۲۴:۰۷

دوره سراسری آموزشی سواد رسانه‌ای در استان مرکزی برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: دوره سراسری آموزشی سواد رسانه‌ای در استان مرکزی برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری:

دوره سراسری آموزشی سواد رسانه‌ای در استان مرکزی برگزار می‌شود

غلامرضا فتح‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه‌ای برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان‌های سراسر کشور اظهار داشت: در دنیای امروزه رسانه‌ها نقش فعال و تاثیرگذاری در شکل‌گیری رفتارهای فردی و اجتماعی دارند، استفاده مستمر از وسایل ارتباط جمعی نظیر تلویزیون، موبایل، اینترنت و غیره جزو جدایی‌ناپذیر زندگی محسوب می‌شود.

وی افزود: به همین دلیل آموزش در حوزه سواد رسانه‌ای آگاهی ما را درباره این مقوله بیشتر می‌کنند، به همین منظور مقرر است که با حمایت سازمان امور اجتماعی کشور یک “دوره آموزشی ارتقای سواد رسانه‌ای با محتوای کاهش آسیب‌های اجتماعی برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی و همسران آنها ” برگزار کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی تصریح کرد: این طرح در فاز نخست خود با تاکید بر آموزش والدین به عنوان مهم‌ترین عامل در شکل‌گیری شخصیت افراد هدف قرار داده است و در مرحله بعد تمام اقشار جامعه را تحت پوشش قرار می‌گیرد.

فتح‌آبادی بیان کرد: محتوا و بسته‌های آموزش پیش‌بینی شده در این نرم‌افزار به مبلغ ۲۵۰ هزار تومان است که با حمایت سازمان امور اجتماعی کشور به صورت رایگان دراختیار منتخبین استان‌ها قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اجرای مطلوب این دوره در استان‌ها می‌تواند نقش موثری در ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای مخاطبان و کاهش آسیب‌های فضای مجازی و همچنین آن چه که لازم است یک خانواده در ارتباط با رفتارهای فناورانه فرزند خود بداند داشته باشد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی