دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۳:۲۵:۲۰

آئین بزرگداشت بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی در اراک برگزار می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: آئین بزرگداشت بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی به مناسب هفته کتاب و کتابخوانی در اراک برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی:

آئین بزرگداشت بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی در اراک برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام عباس دانشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی اظهار داشت: مهم‌ترین برنامه‌های اداره کل در حوزه کتاب و کتابخانه‌ها در هفته کتاب و کتاب‌خوانی شامل برنامه‌های متنوعی ازجمله آئین بزرگداشت بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی و تجلیل از خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی در روز یکشنبه ۲۷ آبان ماه امسال  است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی عنوان کرد: همچنین نشست‌های کتابخوانی، معرفی و نقد کتاب در بسیاری از کتابخانه‌های سراسر استان و بهره‌برداری از کتابخانه‌هایی که کار مرمت و بهسازی کتابخانه‌هایی که امسال انجام شده از دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی افزود: برگزاری نشست‌های فرهنگی، شب شعر، دیدار کتابداران و مسئولان ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های استان با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرمانداران از دیگر برنامه‌های اداره کل در این هفته است.

وجود بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های استان مرکزی

دانشی با اشاره به آخرین وضعیت فعالیت کتابخانه‌های عمومی در استان مرکزی گفت: هم اکنون در استان ۷۳ کتابخانه نهادی و ۱۰ کتابخانه مشارکتی وجود دارد که این تعداد کتابخانه در مقایسه با سال ۵۷، دوازده برابر شده است، این کارنامه بسیار خوبی در عرصه ایجاد کتابخانه‌های عمومی استان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی تصریح کرد: در کتابخانه‌های عمومی استان بیش از ۵۷ هزار نفر و ۸۰ هزار مراجعه کننده به این کتابخانه‌ها برای دریافت کتاب امانت و یا مطالعه کتاب وجود دارد.

وی ادامه داد: در مجموع کتابخانه‌های استان بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار جلد کتاب در اختیار علاقمندان به کتاب، مطالعه و پژوهش قرار گرفته است، به طور سیستمی در طول سال در چندین نوبت کتاب‌هایی برای کتابخانه‌های استان ارسال می‌شود.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی