یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۱۷:۰۱:۳۶

استکبار جهانی در تحریم ها علیه نظام اسلامی ناکام خواهد ماند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: استکبار جهانی در تحریم ها علیه نظام اسلامی ناکام خواهد ماند و ملت ایران با وحدت و همت، این توطئه ها را بی اثر می سازد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

استکبار جهانی در تحریم ها علیه نظام اسلامی ناکام خواهد ماند

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: امروز ایران اسلامی با بصیرت و هوشیاری در برابر اقدامات خصمانه دشمن استکباری ایستاده و با وحدت و انسجام و همت و پشتکار و بهره گیری از ظرفیت های موجود دشمن را همچون گذشته مایوس می کند.

یکپارچگی و انسجام راه برون رفت از مشکلات موجود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: چنانچه در کشور از یکپارچگی و انسجام برخوردار باشیم و با تمام توان برای حل مشکلات موجود گام برداریم، یقینا دشمن کاری از پیش نخواهد برد و قادر خواهیم بود تمام مسائل کنونی را در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و… حل و فصل کنیم.

دری نجف آبادی بیان کرد: استکبار جهانی به دنبال پیاده سازی برنامه های شومی از جمله ایجاد اختلاف و فاصله میان کشورهای عربی و ایران و همچنین رسمیت دادن به رژیم غاصب صهیونیستی در نظر کشورهای مسلمان است، باید نسبت به این نقشه ها هوشیار و آگاه بوده و آمادگی روبرو شدن با دسیسه ها دشمن را داشته باشیم.

نباید اجازه دهیم اهداف استکبار محقق شود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان ساخت: همه این اقدامات در راستای تامین منافع مادی استکبار در منطقه خاورمیانه تدارک دیده شده و نباید اجازه دهیم که این مساله تحقق یابد.

امام جمعه اراک در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سپری شدن ماه های محرم و صفر تصریح کرد: ایام محرم و صفر گنجینه و ذخیره معنوی ارزشمندی برای مسلمانان است که باید برکات آن در تمام سال جاری و ساری باشد و پیام مهم نهضت عاشورا در جامعه تبیین و اشاعه شود.

دشمن به دنبال فاصله انداختن میان مسلمانان است

دری نجف آبادی ادامه داد: یکی از مسائلی که دشمن آن را دنبال می کند فاصله انداختن میان مسلمانان و مبانی عمیق دینی و اعتقادی و کمرنگ کردن آن است، چراکه استکبار جهانی از وحدت مسلمین به شدت هراس دارد، بنابراین باید این انسجام را همواره حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن اشاره به ضرورت حفظ و گسترش فرهنگ اسلامی در جامعه عنوان کرد: در همین راستا می طلبد که فرهنگ وقف به عنوان یک امر پسندیده و نیکوکارانه دینی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد و اجرای نیات واقفین به صورتی انجام پذیرد که بیشترین ثمرات مطلوب را برای جامعه به همراه داشته باشد.

امام جمعه اراک در سخنان خود در خطبه های نماز جمعه امروز، همچنین به آغاز ماه ربیع الاول و فرارسیدن هفته وحدت اشاره کرد.

انتهای پیام/mh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
چند رسانه ای

درگیری شدید در مجلس شورای اسلامی

واکنش مردم به خیانت یک مشتری در فروشگاه

سخنرانی جنجالی پناهیان

آغاز تخریب‌های رئیسی